Savcı, cezaevi hekimin görevden aldı yerine eşini getirdi

Savcı, cezaevi hekimin görevden aldı yerine eşini getirdi

Terör örgütü üyeliğinden tutuklanan ve görevinden uzaklaştırılan Bakırköy Cezaevi hekimi Alp Çetiner’in yerine, Çetiner hakkında soruşturmayı yürüten savcının eşi getirildi. Alp Çetiner geçen aylarda tahliye edildi.

24 Kasım 2017, Cuma 10:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
‘FETÖ’ ve ‘DHKP/C’ üyesi olduğu iddiasıyla bir süre tutuklu kalan ve görevinden uzaklaştırılan Bakırköy Cezaevi hekimi Alp Çetiner’in yerine, soruşturmayı yürüten savcının eşi getirildi.

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre, “FETÖ” ve “DHKP/C” üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan ve geçen aylarda tahliye edilen Bakırköy Cezaevi hekimi Alp Çetiner’le ilgili soruşturmayı yürüten dönemin Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Faruk Aydıner’in doktor olan eşi Nermin Aydıner’in, yaklaşık bir ay önce Çetiner’in yerine atandığı ortaya çıktı.


"İŞTE YENİ TÜRKİYE"


İstanbul Tabip Odası (İTO) avukatı Meriç Eyüboğlu, bu olayın hukukun kâğıt üzerinde kaldığını gösteren çarpıcı bir örnek olduğunu söyleyerek, “Soruşturma savcısı sizi FETÖ ile ilişkilendirecek, hakkınızda tutuklama kararı çıkacak. Sizden boşalan koltuğa eşi oturacak. İşte yeni Türkiye” dedi. Ömer Faruk Aydıner, geçen günlerde vekâleten yürüttüğü Adalet Bakanlığı müsteşar yardımcılığı görevine asaleten atanmıştı.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul'un yanı başı! Bolu Dağı kesiminde kar kalınlığı 20 santime ulaştı