Sayaç zammı

Sayaç zammı

24 Aralık 2010, Cuma 11:18
A A
Sayaç zammı

Kullanılmış veya şikayetli olarak ayar istasyonlarına sevk edilen su, elektrik ve doğalgaz sayaçlarının tamir ve ayarları için alınacak bedeller, 2011 yılı için yeniden düzenlendi.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığının, "Su, Elektrik ve Doğalgaz Sayaçlarının Tamir ve Ayar Ücret Tarifesi Hakkında Tebliği", Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak 1 Ocak 2011 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

Tebliğe göre, su sayaçlarının ayar ve tamir ücretleri 6,1-8,6 TL, elektrik sayaçlarının tamir ve ayar ücretleri 4,7- 8,6 TL, gaz sayaçlarının tamir ve ayar ücretleri de 6,8-33,4 TL arasında değişecek. Abonelerden gelen şikayetler üzerine yapılacak muayenelerde sayacın doğru çalıştığı tespit edilirse, sayacın yerinden sökülüp takma masrafı olarak aboneden 12,1 TL ücret alınacak.

Beher sayaç için kullanılan damga teli ve kurşunu karşılığında işçilik dahil 1,4 TL ücret alınacak. Ön ödemeli elektronik kartlı sayaçların tamir ve ayar ücretleri yüzde 50 daha fazla alınacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.