Scarlett Johansson'ın diyet ve egzersiz programı

Scarlett Johansson son yıllarda Marvel Sinematik Evreni'ndeki kusursuz vücuduyla dikkat çekti. Oyunculuğunun yanı sıra filmlerdeki mükemmele yakın vücudunun sırrı ise soru işareti olarak kaldı. Peki sporculara taş çıkaran o vücudun ardından nasıl bir çalışma yatıyordu? İşte Scarlett Johansson'ın diyet ve egzersiz programı!

01 Ağustos 2020, Cumartesi 14:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Scarlett; 2009’da onu Black Widow olarak gördüğümüz ilk günden beri New York’lu antrenör Eric Johnson ile çalışıyor. Johnson genelde film öncesi rutini 3 ayrı bölüme bölüyor. Bu bölümlerin her biri 3 hafta ve 6 hafta arasında değişen sürelerde sürüyor.

 Bölüm 1: Zihin-vücut bağlantısını sağlama

Bölüm 1: Zihin-vücut bağlantısını sağlama

Pliometrik (plyometric) yani atlama antrenmanları ile reflekslerini geliştiriyor ve kaslarını maksimum eforda çalıştırıyor.

Bölüm 2: Güç eğitimi

Bölüm 2: Güç eğitimi

Scarlett ve Eric bu konuda olimpiyatlarda yarışabilecek çalışmalar yapıyor! 245 pound ağırlığıyla deadlift, sırtında 45 pound ağırlık ile şınav… “Black Widow ne kadarını mı yapabiliyor? Mesela 200 kilo kaldırabiliyor!” diyen Eric ekliyor “Çizgi romanlardaki çılgın oranların normal bir insanın da gerçekleştirebileceğini kanıtlıyoruz.”


Bölüm 3: Çekim Öncesi incelme

Bölüm 3: Çekim Öncesi incelme

Diyetle birlikte Scarlett’ın son aşaması sprint koşu, kettlebell egzersizleri, ağırlık halatları gibi kalp ritmini arttıran ve vücudu şekillendiren yoğun kardiyo çalışmaları oluşturuyor. Scarlett ayrıca sıcak yoga seansları, dövüş eğitimleri ve pilatesi de bu süreçte programına katmayı ihmal etmiyor.

Beslenme: Aralıklı oruç

Beslenme: Aralıklı oruç

Scarlett bunun 12 saat yemek ve geri kalan 12 saatte hızlandırma işlemini yaparak enerjiyi stabil tutan daha farklı bir versiyonunu yapıyor.Ayrıca 3 gün boyunca süren düşük/düşük/yüksek karbonhidrat şeklinde giden programı çekimler öncesinde uyguluyor.

Düşük karbonhidrat günlerinden Scarlett’ın diyeti 75 gram karbonhidrat sınırı taşıyor. Geri kalanı protein –balık, tavuk ve yumurta- ve avokado, fındık ya da fıstık ezmesi gibi sağlıklı yağlardan oluşuyor. Ayrıca ıspanak gibi yeşil sebzeleri de öğününe mutlaka katıyor. Yüksek karbonhidrat günleri 125 gram sınır taşıyor; bugünlerde ise vazgeçilmezi beyaz pirinç ve tost gibi gıdalar…


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Diyetlerin başarısız olmasındaki 9 neden