Şebnem Özinal ile Şefik Öztek'in 15 yıllık evliliği bitti

Oyuncu Şebnem Özinal, kocasının 'kıskanç yapısı' nedeniyle mesleğinin evliliğinde sorun oluşturduğunu belirtmişti. Özinal, 15 yıllık eşi Şefik Öztek’ten anlaşmalı olarak boşandı.

09 Temmuz 2020, Perşembe 13:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul Aile Mahkemesi’ne iki yıl önce dava açan Şebnem Özinal, evlilik hayatının son dönemde davalı Öztek’in kıskançlıkları nedeniyle kötüye gitmeye başladığını belirtmiş ve maddi, manevi tazminat istemişti.

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre; İstanbul Aile Mahkemesi’nde iki hafta önce gizli olarak görülen davaya davacı taraflar boşanma konusunda anlaştıklarını mahkeme hakimine iletti. Tarafların ‘anlaşmalı’ olarak boşanmasına karar veren mahkeme, 13 yaşındaki kızlarının velayetinin annesine verilmesine karar verdi.


Şebnem Özinal'ın avukatı, müvekkilinin eşiyle 26 Ağustos 2005'te evlendiğini bir kızları olduğunu belirterek şu iddialara yer verdi:

'Çiftin evlilik hayatı, son dönemde davalı babanın kıskançlıkları ve müvekkilin tanınan bir kişilik olması nedeniyle kötüye gitmeye başladı. 


Müvekkilin tiyatro oyuncusu olması sorun oldu. Sürekli eşine hakaret eden, aşağılayan davalı Şefik Öztek'in bu davranışları giderek arttı. Davalı baba bu davranışları küçük kızlarının yanında da yapmaya başladı. Davalının bu tür kusurlu davranışları nedeniyle küçük kızın psikolojisi bozuldu ve evdeki ortam anne için çekilmez hale geldi.Müvekkil Şebnem Özinal, psikolojik tedavi için ikna etmeye çalışsa da eşi tedavi olmak istemedi. Davalı eş Şefik Öztek, müvekkili sürekli olarak iyi anne, iyi eş, iyi ev kadını olmamakla suçladı. Kızının daha fazla etkilenmesini istemeyen müvekkil de boşanma kararı aldı.


Davalı Şefik Öztek, işinde yaşadığı zorluklar nedeniyle defalarca bankadan kredi çekmek zorunda kaldı. Müvekkilim çalışarak bu borçları ödemiştir. Evlenmeden önce Ataşehir'de müvekkilimin aldığı ev satılmış ve davalının işlerinde kullanılmıştır. Hem evinin satılması hem de çektiği krediler nedeniyle maddi zarara uğrayan müvekkilim için 500 bin lira maddi tazminat ile 150 bin lira manevi tazminat istiyoruz.Küçük kızın velayeti ile aylık 10 bin lira iştirak nafakası talep ediyoruz. Müvekkilim boşanma ile birtakım imkanları kaybedecektir. Tekrar meslek hayatına dönerek evlilik öncesi şartlarda çalışması, tiyatro oyunculuğu olan mesleği, çalışacağı sinema-tiyatro-televizyon piyasasındaki şartlar nedeniyle imkansız olduğundan müvekkilim için ayrıca 3 bin lira yoksulluk nafakasına karar verilmesini istiyoruz.

Şebnem Özinal kimdir?

Şebnem Özinal kimdir?

Şebnem Özinal, bir dönemin en güzel ve en yetenekli oyuncularından biriydi. 1970 yılında Ankara'da dünyaya gelen Şebnem Özinal, ilköğrenimini ve orta öğrenimini bu şehirde tamamladı. Daha sonra da İstanbul'a lisans eğitimi için gitti ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Jeoloji Mühendisliği bölümünü kazandı.Sonrasında da ilgili bölüme dair herhangi bir mesleğe yönelmeyerek tiyatro ve benzeri alanlarda çalışmalara başladı. Bu alanda diksiyon, şan eğitimi ve bunun gibi sahne gösterimi dersleri alan ve bu yol ile de kendini geliştiren Şebnem Özinal, farklı tiyatro oyunlarında rol aldı.1991 yılında Çılgın Sonbahar adlı oyunda rol alan ve bu şekilde tiyatro hayatına başlayan Şebnem Özinal, bu oyundan sonra da Dostlar Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul, Ali Poyrazoğlu, Tiyatrokare gibi topluluklarda da rol alarak tanınmaya başlandı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ece Erken oğlu Eymen'i Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile tanıştırdı