Sebze ve meyve fiyatları Ramazan'da düştü

Sebze ve meyve fiyatlarının Ramazan ayı süresinde düştüğü bildirildi

01 Eylül 2009, Salı 11:20
A A

 

Türkiye Sebze ve Meyve Komisyoncuları Federasyonu (TÜSEMKOM) Başkanı Yüksel Tavşan, Ramazan ayında ürünlerin bol olması nedeniyle sebze ve meyve fiyatlarının düştüğünü, bazı ürünlerdeki fiyat azalmasının ise devam ettiğini söyledi.

Yüksel Tavşan, üretim bölgelerinde yaz sezonunda kayda değer bir doğal afet olmaması nedeniyle bir sıkıntı yaşanmadığını, rekolte bolluğu sonucu tüketicilerin fiyatlardan memnun kaldıklarını belirterek şunları söyledi: "Ramazan süresince hemen hemen tüm sebze ve meyve fiyatları ucuzladı. Patates, soğan, karpuz, kavun, domates, taze fasulye gibi ürünlerde fiyatlardaki gerileme devam ediyor. Bu ucuzluğun Ramazan Bayramı’na kadar sürmesi bekleniyor. Fiyatlarda bayrama kadar artış olmayacağını tahmin ediyoruz. Bayram sonrası bazı tarla ürünleri ve meyvelerde rekolte azalacağı için biraz fiyat artışı ortaya çıkabilir. Şu anda fiyatlar düşme eğilimini sürdürüyor."

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.