'Seçim barajı düşebilir'

Meclis Başkanı Şahin "Avrupa Birliği müzakere sürecinde bazı fasılların açılabilmesi için Anayasa'nın bazı maddelerinde değişiklikler yapmamız gerekiyor” dedi

01 Şubat 2010, Pazartesi 05:00
A A

‘ANAYASADA DEĞİŞİKLİK ŞART’

Uganda’nın başkenti Kampana’da İslam Kalkınma Örgütü Parlamento Başkanları (İKÖPAB) Konferansı’na katılan TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’e gazeteciler Anayasa değişikliğiyle ilgili sorular sordu.

Meclis Başkanı Şahin de “Avrupa Birliği müzakere sürecinde bazı fasılların açılabilmesi için Anayasa’nın bazı maddelerinde değişiklikler yapmamız gerekiyor” yanıtı verdi.

‘TEKLİF MECLİS’E GELİR’

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yüzde 10 olan seçim barajının düşürülebileceğini açıklamıştı. Bunun hatırlatılması üzerine Meclis Başkanı Şahin de “Anayasa değişikliği teklifi içinde belki böyle bir madde de olacaktır. Meclis Başkanı olarak tarafsız bir konumda olduğum için, Meclis Başkanlığı’na gelmesi muhtemel bir değişikle ilgili fikir beyan etmem farklı yorumlara yol açar” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.