"Seçim, tarihinde yapılacak"

"Seçim, tarihinde yapılacak"

31 Ekim 2009, Cumartesi 15:09
A A
'Seçim, tarihinde yapılacak'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı yeni terminal binası açılışında yaptığı konuşmada erken seçimin söz konusu olmadığını söyledi.

Recep Tayyip Erdoğan, “Güya ana muhalefet liderine erken seçimden söz etmişim. Yok böyle bir şey. Benim ilkelerime ters. Türkiye 16 ayda bir seçim yapma dönemini bizimle kapattı. Biz geldik. Artık seçimler ilan edilen tarihlerde yapılacak. 2 ay 3 ay öne alırsın ayrı mesele. Seçimin tarihi ne zamansa seçim o zaman yapılacak. Ama erken seçim ifadesini ortaya koyanlar bu ülkeyi düşünmüyorlar. Bu ülkeye zarar veriyorlar. iki gündür konuşmanın borsada yarattığı etkiyi araştırdınız mı. Bunların ülke, memleket derdi yok. Böyle bir yalanı ortaya atarsak ne olur. Hiç böyle bir şey konuşmadım. Böyle bir şey düşünüyorsak milletimle paylaşırım ana buhalefet lideri ile niye paylaşayım” şeklinde konuştu.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.