Seçimde elektrik kesintilerine helikopterli önlem

Seçimde elektrik kesintilerine helikopterli önlem

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, seçim döneminde herhangi bir elektrik sorunu yaşanmaması için geniş çaplı önlemler aldıklarını ve 4 helikopterin İstanbul ve Ankara'da hazır bekletildiğini açıkladı

05 Eylül 2015, Cumartesi 14:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Geçici seçim hükümetinde bağımsız olarak görev verilen Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, ilk olarak Aksaray Valiliği’ni ziyaret etti. Bakan Aşçı ve Alaboyun, burada Aksaray ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, seçim döneminde herhangi bir elektrik sorunu yaşanmaması için geniş çaplı önlemler aldıklarını belirterek, "Biliyorsunuz bizim amacımız, hükümetimizin amacı ülkeyi huzur içerisinde seçime götürmek. Biz de Enerji Bakanlığı olarak, Gümrük Bakanlığı olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz.

Özellikle söz konusu enerji olduğu için bizim 75 milyon müşterimiz var. Dağın başındaki nenemiz de, şehirde oturan teyzemiz de bizim müşterimiz. Herkese biz her saniye enerji sağlamak zorundayız. Dolayısıyla da özellikle bu seçim dönemlerinde meydana gelen enerji kesintileri konusunda çok dikkatli davranıyoruz. Kaza Allah’tan tabi ama mümkün olduğu kadar tamir, bakım, kesintilere önem veriyoruz. Onların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Bu konuda 4 helikopterimiz İstanbul ve Ankara’da hazır bekliyor. Özellikle ulaşımın çok zor olduğu elektrik hatlarının bulunduğu yerlere müdahil olabilmek için önlemler alıyoruz. Önümüzdeki günlerde de Güneydoğu’daki illerde incelemelerde bulunacağız. Seçimi güvenli bir şekilde, elektrik kesintisi olmadan, bir sıkıntıya girmeden yapılması konusunda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" dedi.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Elazığ’da kamu kurumlarına girişte HES kodu zorunluluğu