Seçimi kaybeden AK Partili Başkan hakkını helal etmedi

Seçimi kaybeden AK Partili Başkan hakkını helal etmedi

Çanakkale'nin Biga ilçesinde başkanlık koltuğunu CHP'li İsmail Işık'a kaptırmasından, kendilerini 'Hizmet Grubu' olarak niteleyen arkadaşlarını sorumlu tutan AK Partili Mehmet Özkan, hakkını helal etmediğini söyledi

10 Nisan 2014, Perşembe 12:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Biga’da üst üste iki dönem belediye başkanlığı yapan AK Partili Mehmet Özkan, üçüncü kez başkan adayı oldu. Ancak 699 oy farkla seçimi CHP’li İsmail Işık kazandı. Eski Belediye Başkanı Mehmet Özkan 5 Nisan tarihinde, Facebook sayfasında seçimlerle ilgili sitemini bildiren bir yazı paylaştı. Seçimi, kendilerini ’Hizmet Grubu’ olarak niteleyen arkadaşları yüzünden kaybettiğini ileri süren Özkan, tepkisini dile getirdi. Hatta bununla da kalmadı, ’eski dostlar’ diye hitap ettiği ’Hizmet Grubu’na hakkını helal etmediğini ifade etti.

AK Partili Mehmet Özkan, Facebook’ta paylaştığı sitem dolu yazısında şunları anlattı:

'HER ŞEYİ DEFA ETTİM'

"Bir gün kendilerini hizmet grubu olarak tanımlayan arkadaşlar ziyaretimize gelmişti. Konuşmanın bir yerinde, ’Sizin oyunuza ihtiyacımız yok mu demek istiyorsunuz?’ dediler. Cevaben dedim ki ’Eğer içinizden bir kişi böyle yaparsa ona asla hakkımı helal etmem. Zira 10 yıldır bir kere size ’hayır’ demedim. Şahsi imkanlarımı dahi sizin çalışmalarınız için feda ettim. Dünyada değilse de ahrette hesabını sorarım.’ İlkesizliğin, ölçüsüzlüğün ve de vefasızlığın en vahim örneğini sergilediler. Hesabı dünya olmayanın kaybedeceği bir şey yoktur. İnanır mısınız, ne ben ne de ailem üzüntüyü yüreğimize dokundurmadık bile. Hakkımızda hayırlı olacağını düşünüyoruz. Ama siz bu imtihanda asıl kaybedensiniz eski dostlar! Vicdanınız sizi asla bırakmayacak bilesiniz. Size hakkımı asla helal etmeyeceğim bilesiniz."

SAYFASINI KAPATTI

Bu paylaşım 700’e yakın beğeni alırken, 36 kişi aynı mesajı paylaştı. 134 kişi de bu yazıya yorum yaptı. Konunun daha fazla tartışma haline gelmemesi için bugün herkese açık olan Facebook sayfasını kapatan AK Partili Mehmet Özkan, "Yazıyı ben yazdım, ama sayfayı kapattım. Son sözüm ondan ibaret. Konuyu artık kapatalım, herkes işine baksın. Yeni seçilen arkadaşların da yolları açık olsun" dedi.

30 Mart Pazar günü yapılan seçimlerde CHP’li İsmail Işık 14 bin 101 oy alarak başkan seçilirken, AK Partili Mehmet Özkan 13 bin 402 oyda kaldı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 2 yıla kadar hapis talebi