Sedef Hacısalihoğlu kimdir? Kaç yaşında ve neden kovuldu?

Galatasaray'ın Mali İşler Direktörü Sedef Hacısalihoğlu görevinden alındı. Sedef Hacısalihoğlu'nun kovulma sebebinin transferin son gününde yaptığı yanlış hesaplama olduğu öğrenildi. Peki, Sedef Hacısalihoğlu kimdir?

11 Eylül 2018, Salı 11:13
A A

Galatasaray'da Mali işler direktörü Sedef Hacısalihoğlu'nun işine son verildi. Sedef Hacısalihoğlu, transferin son gününde yaptığı yanlış hesaplama nedeniyle forvet takviyesinin iptaline yol açınca işinden oldu.

Fanatik'in haberine göre; 31 Ağustos günü Hacısalihoğlu’nun verdiği rapora göre, Finansal Fair Play doğrultusunda Galatasaray’ın 1.8 milyon Euro civarında transfer bütçesi vardı. Ancak yapılan inceleme neticesinde, bu rakamın sadece 417 bin Euro olduğu belirlendi. Çünkü Hacısalihoğlu, yaz döneminde alınan Emre Akbaba, Ndiaye, Onyekuru ve Nagatomo’nun Şampiyonlar Ligi başarı bonuslarını, oyuncu satın alma bedellerine eklememişti.

Oysa UEFA’nın bu konudaki çizgisi netti, tüm bonuslar gider kısmına dahil edilmeliydi. Bu nedenle son gün Cornelius ve Vagner Love için yapılan teklifler geri çekildi, Galatasaray transferi Ömer Bayram takviyesiyle kapatmak zorunda kaldı.

SEDEF HACISALİHOĞLU KİMDİR?

Trabzon doğumlu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Arthur Andersen denetim bölümünde ,Arthur Andersen ve Ernst & Young denetim şirketlerinin birleşmesiyle Ernst & Young şirketinde Denetim Müdürü ve Kıdemli Denetim Müdürü olarak görev yaptı.

2001 yılından beri Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) sertifikasına sahip ve İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler odası üyesi ve Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Lisansı sahibidir.

2018 yılı Şubat ayı itibarıyla Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ’de Mali İşler ve Kurumsal Hizmetler Direktörü olarak görev yapmaktaydı.
SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.