Önceki Fotolar

Sedef hastalığı hayatı zindan etti! Onu gören korkup kaçıyor

Antalya'da yaşayan Musa Sümbül, 23 yıldır sedef hastalığıyla mücadele ediyor. Sedef hastalığı sebebiyle elleri, kolları ve yüzünde pullanma oluşan adam en çok dışlanmaktan şikayetçi

04 Temmuz 2018, Çarşamba 11:22 Son Güncelleme:
A A

Bugüne kadar hastalığı nedeniyle hiç evlenemeyen ancak yuva kurmak isteyen Musa Sümbül, "Kız istesem hastasın diye vermiyorlar. Verseler de çalışamadığım için aileme bakamam. Evlenmem için önce hastalığımdan kurtulmam lazım. Hastalığımın tedavisi aslında var. Tedavim pahalı olduğu için uygulayamadım. Bunun için beni izleyen devlet büyüklerinden ve hayırseverlerden yardım bekliyorum" şeklinde konuştu.


SEDEF HASTALIĞI NEDİR?

SEDEF HASTALIĞI NEDİR?

Sedef hastalığı (psoriasis); cilt hücrelerinin yenilenme süresinin hızlanması sonucunda ortaya çıkan bir çeşit kronik bağışıklık sistemi (otoimmün) hastalığıdır. Cilt hücrelerinin oldukça hızlı bir şekilde yenilenmesi, deride pullaşmaya ve kepeklenmeye neden olur. Derideki bu pulların etrafında iltihaplanma ve kızarıklıklar görülür. Sedef hastalığı her yaştan ve cinsten insanı etkileyebilir ama genellikle yetişkinlerde görülür.


Sıradaki haber yükleniyor...