Sedefçi: Başbakan'ın sözlerine üzüldüm

Sedefçi: Başbakan'ın sözlerine üzüldüm

06 Haziran 2011, Pazartesi 14:46 Son Güncelleme:
A A
Sedefçi: Başbakan'ın sözlerine üzüldüm

Edirne Belediye Başkanı CHP’li Hamdi Sedefçi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul mitinginde kendisini yolsuzlukla suçlamasına üzüldüğünü söyledi. Cezası kesinleşene kadar herkesin masum olduğunu dile getiren Sedefçi, "Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne müfettiş gitmezken, bize 15 günde bir müfettiş geliyor. Suçlama yapmayı hukuk ve insanlık adına doğru bulmuyorum. Başbakanımızın bu yanlışını düzelteceği inancını taşıyorum" dedi.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi belediyedeki makam odasında basın toplantısı düzenleyerek Başbakan Erdoğan’ın hakkındaki sözlerine yanıt verdi. Başkan Sedefçi, Başbakan’ın kendisiyle ilgili suçlamalarını üzülerek izlediğini söyledi.

’15 GÜNDE BİR MÜFETTİŞ GÖNDERİYORLAR’

Hakkında yargı sürecinin devam ettiğini, ceza kesinleşene kadar herkesin masum olduğunu belirten Sedefçi, "Yargıtay’da dava görüşülüp kesin hükme bağlanmamış iken, Başbakan’ımızın kesinleşmiş bir hüküm gibi söylemesi beni üzdü" dedi. Sedefçi, şöyle devam etti:

"Kayseri’ye müfettiş göndermiyorlar. Bize 15 günde bir müfettişler geliyor. 2004’ten bu yana başımız ciddi şekilde ağrıyor. Öküz altında buzağı arıyorlar. Ama Kayseri’ye ne hikmetse müfettişler gönderilemiyor. Gerek görülmüyor herhalde. Ama muhalefetten belediyeler olduğu zaman da büyük baskıyla bir şeyler aranıyor. Masum olduğuma inanıyorum. Rüşvet ve yolsuzluk ile ilgili mahkeme kararım yok. Suçlama yapmayı hukuk ve insanlık adına doğru bulmuyorum. Sayın Başbakanımızın bu yanlışını düzelteceği inancını taşıyorum."

BAŞBAKAN DÜN İSTANBUL’DA SÖYLEDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün İstanbul’da düzenlediği mitingde Hamdi Sedefçi’nin şu anda iki davadan 12 yılla yargılandığını, ilk derece mahkemelerin kararını verdiğini ve davanın Yargıtay’a gittiğini hatırlatarak, Kayseri Belediye Başkanı Özhaseki ile ilgili olarak ise mahkeme kararı olmadığı gibi, yargının bir süreç de başlatmadığını söylemişti.

Gökhan BALCI / EDİRNE, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Adalet Bakanı Gül tarih verdi: Noterlerde yeni dönem başlıyor