Şehidin evindeki Türk bayrağının alındığı iddiası

Şehidin evindeki Türk bayrağının alındığı iddiası

Şırnak'ta şehit düşen Denizlili er Doğan Acar'ın evindeki Türk bayrağının alındığı yönündeki iddialara yanıt geldi. Buna göre bayrak, bir organizasyonda kullanılmak üzere şehit babasının oluruyla alındı

07 Eylül 2015, Pazartesi 08:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde terhis olduktan sonra bindiği askeri helikoptere teröristlerce açılan ateş sonucu şehit düşen er Doğan Acar'ın evine asılan Türk bayrağının alındığı yönündeki iddiaların asılsız olduğu belirtildi.

Doğan Acar'ın şehit düşmesinin ardından Pamukkale İlçesi Akhan Mahallesi'ndeki evine kendilerince iki Türk bayrağının asıldığını anlatan Aile ve Sosyal Politikalar Denizli İl Müdürü Ahmet Altın, olayın ardından şehidin babası Mehmet Acar'ın kendilerine teşekkür ziyaretinde bulunduğunu söyledi.

Altın, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Konuşma esnasında şehidin babası büyük bayrağı eve kaldırdıklarını söyledi. Biz de Bakanlığımıza bağlı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Denizli'de bu yıl altıncısı düzenlenecek Yıldız Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası'nda şehidimiz için astığımız bayrağı kullanmak istediğimizi şehidimizin babasına ilettik. Bununla şehidimizin onurlandırılmasını istediğimizi, güreşçilerimizin bu bayrağın gölgesinde müsabakalara çıkmasının ayrı bir anlamlı olacağını konuştuk. Şehidin babası bundan onur duyacağını ifade etti."

Bu görüşmenin sonrasında kendilerine teslim edilen bayrağın, Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası'nın yapıldığı yetiştirme yurdu spor salonuna asıldığını kaydeden Altın, şampiyonanın ardından bayrağın şehidin babasına teslim edileceğini vurguladı.

"Asılı bir bayrak kesinlikle asıldığı yerden alınmamıştır. Evin önünden bir yetkilinin bayrağı alıp götürdüğü iddiaları doğru değildir. Şehitlerimizin yakınları bizim için kutsal emanettir" diyen Altın, kullanılan bayrağın ayrıca şehidin naaşında ailesine tevdi edilen bayrak olmadığını da bildirdi.

Altın, haberlerin ardından baba Mehmet Acar ile görüştüklerini, şehit babasının olayın tamamen bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını ve bundan rahatsızlık duyduğunu, üzgün olduğunu söylediğini kaydetti.
 

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fahrettin Altun'dan ’Sosyal Medya Yasası’ paylaşımı