Şehit ailelerine devlet övünç madalyası ve beratı verildi

Şehit ailelerine devlet övünç madalyası ve beratı verildi

Şehit ailelerine devlet övünç madalyası ve beratı verildi

07 Mayıs 2019, Salı 10:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ŞANLIURFA, (DHA) - ŞANLIURFA'da Cumhurbaşkanlığı tarafından tevcih edilen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası ve beratları Vali Abdullah Erin tarafındah şehit ailelerine düzenlenen törenle verildi.

Vali Abdullah Erin'in ev sahipliğinde valilik konferans salonunda düzenlenen törene AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 20'nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga, ilçe belediye başkanları ve diğer yetkililer katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından ardından Kuranı tilaveti ile devam etti. Törende konuşan Vali Erin, Türkiye'nin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden tüm şehitleri ve gazileri minnetle andığını ifade ederek, şehitleri her zaman kahraman olarak anılacaklarını ve unutulmayacaklarını belirtti.
Konuşmanın ardından şehit polis memurları Enes Çiçek, Mehmet Taş, Uzman Onbaşı Sedat Sağır, Piyade Onbaşı Ali Aydar ve şehit Er Hüseyin Koruç'un ailelerine Cumhurbaşkanlığı tarafından tevcih edilen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası ve beratları, protokol üyeleri tarafından verildi.
FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şanlıurfa’da 4 bin aileye bayram yemeği ikramı