Şehit ailelerine polis müdahalesi

Şehit Aileleri Federasyonunun Abdi İpekçi Parkı'nda düzenlediği toplantının ardından, Meclis'e yürümek isteyen şehit yakınlarına polis müdahale etti

31 Ekim 2009, Cumartesi 20:48
A A

Sıhhiye Abdi İpekçi Parkı'ndaki, "Vatana Sevgi, Şehit ve Gaziye Saygı" toplantısına katılan şehit yakınları, daha sonra Meclis'e yürümek istedi. Güvenlik güçlerinin yürüyüşe izin vermemesi üzerine arbede yaşandı.

ÇOCUKLAR EZİLİYORDU


Yürüyüşe katılan çocukların, zaman zaman ezilme tehlikesi geçirdiği arbedenin ardından, grupta bulunanlar oluşturulan polis barikatını aşarak, Atatürk Bulvarı üzerinde ilerledi. 

Terör örgütü PKK'yı ve hükümet politikalarını protesto eden grup, Atatürk Bulvarı’nı bir süre trafiğe kapattı. Takviye polis kuvvetinin gelmesinin ardından grup, Necatibey Caddesi istikametine yönlendirildi. Yürüyüş sırasında, gruba çevredeki vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.