Şehit askerin organları 3 kişiye umut oldu

Suriye’de teröristler tarafından Türk askerlerinin bulunduğu bölgeye yapılan havan saldırısında yaralanan ve 10 gün tedavi gördükten sonra şehit olan Uzman Onbaşı Halis Sayın’ın organları Gaziantep, Hatay ve Adana’da 3 hastaya umut oldu. Nakil olan Necati Alkan, karaciğerin Şehit Uzman Onbaşı Halis Sayın'a ait olduğunu öğrenince dakikalarca ağladı

14 Nisan 2019, Pazar 15:33 Son Güncelleme:
A A
Şehit askerin organları 3 kişiye umut oldu

Suriye’nin Azez ve Afrin bölgeleri arasındaki Melkiye’de Türk askerlerinin bulunduğu bölgeye 31 Mart’ta teröristler tarafından havanlı saldırı düzenlendi. Saldırıda Sözleşmeli Er Mustafa Ergen (21) şehit olurken, Uzman Onbaşı Halis Sayın ise yaralandı. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedaviye alınan Uzman Onbaşı Halis Sayın da 9 Nisan’da doktorların tüm çabasına karşın şehit oldu.

Doktorların görüştüğü aile, Uzman Onbaşı Halis Sayın’ın organlarını bağışlama kararı aldı. Şehit Halis Sayın’ın 2 böbreği, Gaziantep Üniversitesi’nde yapılan operasyonla, Mustafa Çelebi (57) ve İsmail Bolat’a (17) nakledildi.

DAKİKALARCA AĞLADI

Sayın’ın karaciğeri ise 10 Nisan günü Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Necati Alkan’a takıldı. Naklin başarılı geçtiğini, fakat 1 haftalık kritik bir süreç olduğunu dile getiren Burcu Alkan, babasının ameliyattan çıktıktan sonra karaciğerin Şehit Uzman Onbaşı Halis Sayın’dan olduğunu öğrendiğini ve dakikalarca ağladığını söyledi.

Babasının 10 sene siroz, sonrasında ise kanserle mücadele ettiğini söyleyen Alkan, Kasım ayından itibaren organ beklediklerini ifade etti.

Şehir Piyade Onbaşı Halis Sayın

’HEM ÜZÜNTÜLÜ HEM MUTLUYUZ’

Babasının son dönemde hastalığının iyice arttığını ve doktorların 2 ay zaman biçtiğini söyleyen Alkan, şöyle konuştu:

"Çok mutlu ve şaşkınız. Babam ameliyatı girmeden önce durumu öğrendik. Allah bir sevdiği kulu yanına aldı ve bir parçasını da babama verdi. Aslında mutluluğumuz ne kadar büyükse üzüntümüz de öyle. Karmaşık bir durumdayız. Şu an babamın kritik evreyi geçmesini bekliyoruz. Şehidimizin ailesine baş sağlığı diliyorum. Babam hastaneden çıktığı zaman onlarla görüşmek istiyoruz. Şehidimizin ailesine çok minnettarız çok teşekkür ediyoruz. Onlar olmasaydı belki de babam şu an hayatta olmayacaktı."

Şehit Sayın’ın iki böbreği, geçtiğimiz günlerde, Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatan 15 yaşındaki İsmail Bolat ile 57 yaşındaki Mustafa Çelebi’ye nakledilmişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.