Şehit babası, Erdoğan'a kına gönderdi

Şehit babası, Erdoğan'a kına gönderdi

Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Mehmet Gencer, Başbakan Erdoğan'a Ramazan Bayramı'nda kullanması için evinin adresine 1 kilo kına gönderdi

14 Temmuz 2014, Pazartesi 16:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mehmet Gencer, Diyarbakır’da 16 Kasım 2013 tarihinde Kürt şarkıcı Şivan Perver ile kucaklaşmasının ardından yaptığı açıklamada Başbakan Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında kamu davası açılmıştı. Tutuksuz yargılanan Gençer, geçen salı günü Kırıkkale 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ikinci duruşması çıkışında, Başbakan Erdoğan’a kına göndereceğini söylemişti.

Bugün elinde bir kilo kına olduğu halde, eşi Nebahat Gencer ile birlikte Kırıkkale Postanesi’ne gelen Mehmet Gencer, önce basın açıklaması yaptı. Elindeki poşette bulunan kınayı gösteren Gencer, şunları söyledi:

"Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ev adresine buradan kına gönderiyorum. Kına göndermemin ana nedenlerinden biri, TBMM’den çıkan çözüm süreci ile ilgili son yasadır. Bu yasa ile Hükümet’in TC Devleti’ni terör örgütü PKK ile muhatap etmişlerdir. Terör örgütü PKK’nın şu ana kadar yaptıkları ortadadır. Bugün söyledikleri de ortadadır. Terör örgütü bu zamana kadar hiçbir zaman silah bırakmamıştır. Bizlere göre bırakmayacaktır. Bu yasa çıktığı gün Cemil Bayık, Kandil’de açıklamada bulunmuştur. ’Biz bağımsızlığımızı kazanana kadar hiçbir zaman kesinlikle silah bırakmayacağız’ demiştir. Sayın Başbakan'a kına gönderiyorum. Çünkü, kına bizde adettir. Askere gidene yakılır. Damatla geline yakılır. Sevinçli olduğumuz günlerde kına yakarız. Askere giden gençlere kına yakarız. Ben düşünüyorum ki Sayın Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu bu başarılı çalışmalarından dolayı sevinçlidir, onun için gönderiyorum. Bayram kınası benden olsun, sevincine ortak olalım istedim."

’DEMİRTAŞ’A SESİNİ ÇIKARMIYOR’

Şehit babası Gencer, "Selahattin Demirtaş da ’Senin B planın Apo’ya yalvarmaktır, C planın tekrar Apo’ya yalvarmaktır’ diyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı ile dalga geçerek hakaret etmektedir. Tayyip bey cevap dahi veremeyerek hakareti kabullenmektedir. Demirtaş’a dava açamayan Tayyip bey, şehit babalarına hakaret etmediği halde davalar açmaktadır. PKK teroristleri, askeri kışladan içeri girerek bu ülkenin, bu milletin ve bu ordunun namusu olan Türk bayrağını indirerek ayaklar altına atmaktadır. Asker, ’Açılıma zarar gelecek’ korkusuyla havaya ateş etmektedir. Tayyip beyin açılımı sayesinde Türk bayrağı ayaklar altına alınmıştır" dedi.

’BİZ EĞİLMEYİZ’

Allah’tan başka ki dedi.

Gencer açıklamasının sonunda, "Ben bu kınayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ev adresine gönderiyorum. Başbakanlık makamına değil. Ben bu kınayı Mekke’den getirdim. Geçen sene Hacca gittiğimde. Olaki yanlış değerlendirmeler olabilir. Hiçki dedi.

Mehmet Gencer, ardından postaneye girerek, kınayı Başbakan Erdoğan’ın ev adresine gönderdi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Akrabalar tarla yüzünden birbirine girdi! Ölü ve yaralılar var