Şehit dayısı: Biraz geç kalmadınız mı?

Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan Er Burak Umut Gedik'in ailesine, oğullarının şehit düştüğü haberinin bir gün sonra verilmesi tepkiye neden oldu. Şehit askerin dayısı ise haberi veren askerlere 'Biraz geç kalmadınız mı?' diyerek tepki gösterdi

07 Eylül 2012, Cuma 18:50
A A
Şehit dayısı: Biraz geç kalmadınız mı?

 İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu 27 yaşındaki Er Burak Umut Gedik, kısa dönem askerliğinin acemi eğitimini Samsun'da tamamladı.

>>> TÜRKİYE ŞEHİTLERİNE AĞLIYOR

Geçtiğimiz Cuma günü yemin töreni yapılan Gedik, iki günlük dağıtım izninde İstanbul'a gelerek ailesiyle hasret giderdi.

Pazar günü de Afyonkarahisar'daki usta birliğine teslim olan Gedik, Ataköy Kışlacık Köyü'nde konuşlu 500. İstihkam Ana Komutanlığı Deposu'nda meydana gelen patlamada 24 askerle birlikte şehit oldu.

Ailesi, şehit haberini dün öğle saatlerinde aldı. Babasını 5 yıl önce kaybettiği belirtilen Burak Umut Gedik'in annesi ve kız kardeşinin haber sonrası fenalaştığı ve doktor gözetimde oldukları ifade edildi.

Bugün sabah saatlerinde, biri Tabip Binbaşı iki rütbeli komutan ailesinin, Beşiktaş'taki evine geldi.

Aileye şehit haberi verildiği sırada şehidin dayısının komutana, "Geç kalmadınız mı?" diye tepki gösterdiği öğrenildi.

Öte yandan, şehidin annesi ve kızkardeşi için evin önünde ambulans bekletilirken, eve gelen Tabib Binbaşının DNA testi için aileden örnek aldığı ifade edildi.

Sıradaki haber yükleniyor...