Şehit polis Alagöz'ün yakınları, Rüzgar Çetin'den şikayetçi oldu

Şehit polis Alagöz'ün yakınları, Rüzgar Çetin'den şikayetçi oldu

İstanbul Beşiktaş'ta Rüzgar Çetin'in kullandığı otomobilin polis aracına çarpması sonucu şehit olan polis İsmet Fatih Alagöz'ün (33) ailesi, Rüzgar Çetin'den şikayetçi olduklarını, aracıları kabul etmediklerini, davadan da vazgeçmeyeceklerini açıkladı

06 Nisan 2016, Çarşamba 15:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen trafik kazasında, tanınmış yönetmen Sinan Çetin’in oğlu olan Rüzgar Çetin’in kullandığı otomobil, Ortaköy'den Beşiktaş yönüne doğru giderken, karşı yönden gelen polis aracına çarpmış ve 2 çocuk babası İsmet Fatih Alagöz şehit olmuştu. Önümüzdeki günlerde başlayacak duruşma öncesinde, İstanbul 11’nci Ağır Ceza Mahkemesi talimatıyla şehit polisin Çorum’da oturan ailesinin ifadesi alındı.

'ŞİKAYETÇİ OLDUK, DAVAYA KATILMAK İSTİYORUZ'

Çorum 1’ci Ağır Ceza Mahkemesi’ne gelen şehidin babası Ahmet Çetin Alagöz, annesi Ayşe Alagöz, kardeşleri Mehmet Akif Alagöz ve Mustafa Alagöz, Rüzgar Çetin’den şikayetçi olduklarını ve davaya katılmak istediklerini bildirdi.
 


Adliye çıkışında açıklama yapan İstanbul Barosu Avukatı Gökay Çağlaralp Gültekin, İstanbul’da meydana gelen kazada şehit olan Alagöz’ün ailesinin Çorum’da ikamet etmesi nedeniyle ifadelerinin Çorum Adliyesi’nde alındığını belirterek, "Kendileri şikayetçiler. Davaya katılma talepleri var. Biz İstanbul’da davaya gireceğiz ve sanığın cezalandırılması için gerekli çalışmayı yapacağız" dedi.


ŞEHİT POLİSİN BABASI: RÜZGAR ÇETİN YÜZDE 100 KUSURLU VE ALKOLLÜYDÜ


Şehit polisi Fatih Alagöz’ün babası 61 yaşındaki Ahmet Çetin Alagöz’de Rüzgar Çetin’in yüzde 100 kusurlu ve alkollü bir şekilde oğlunun ölümüne neden olduğunu iddia ederek, en ağır ceza ile cezalandırılmasını istediklerini söyledi. Baba Alagöz, "Bu işin takipçisiyiz. Bu cezanın en üst limitten verilmesini istiyoruz. Bunun Türkiye’de örnek olması ve caydırıcı bir ceza olmasını istiyoruz. Türk adaletine güvenimiz sonsuz. İnşallah verilecek ceza üzüntümüzü biraz hafifletecektir" dedi.
 

 


'DAVADAN GERİ DÖNMEYECEĞİZ'


Davadan geri dönmeyeceklerini ve kararlı olduklarını belirten baba Ahmet Çetin Alagöz "Bizimle görüşme taleplerini bazı aracılarla bize ilettiler. Ne avukatıyla, ne araya koyduğu insanlarla yüz yüze görüşme talebimiz ve isteğimiz olmadı. Kendisi taziye ziyaretine gelmek istediğini iletti. Biz bu acımızın arasında kesinlikle böyle bir şeyin olmayacağını aracılarla ilettik. Telefonumuza gelen tanımadığımız numaralara cevap vermiyoruz" diye konuştu.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer41329","41329","201601","41329-419251.jpg","1", "0","Ünlü yönetmenin oğlunun karıştığı kazada 1 polis şehit oldu");

Yusuf ÇINAR / ÇORUM, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sıfır aldığı otomobil hasarlı çıktı, asıl şoku firmanın teklifiyle yaşadı