Şehit Uzman Çavuş'un oğluyla son fotoğrafı

Afganistan'da Taliban saldırısında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül'ün facebook hesabında son paylaştığı fotoğraf 5 yaşındaki oğlu Eren'le çimenler üzerinde çektirdiği fotoğraf oldu. Şehit askerin baba evinde de yas var...

26 Şubat 2015, Perşembe 14:39
A A
Şehit Uzman Çavuş'un oğluyla son fotoğrafı

POSTA.COM.TR

Afganista’ın başkenti Kabil’de bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda, şehit olan Piyade Uzman Çavuş 38 yaşındaki Adem Şengül’ün Samsun’daki baba evine ateş düştü.

2 AY ÖNCE GEÇİCİ GÖREVLE KABİL'E GİTMİŞTİ

Afganistan’daki Kıdemli Sivil Temsilcisi Büyükelçi İsmail Aramaz’ı almak üzere Kabil’deki Türk Görev Kuvvet Komutanlığı’ndan Türk Büyükelçiliğine gelen iki zırhlı araca, yol kenarında duran bomba yüklü bir araçla düzenlenen saldırıda 2 ay önce geçici görevle bu ülkeye giden evli ve 1 çocuk babası Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül, şehit düştü. Samsun Merkez Komutanı Tankçı Albay Osman Akyıldız, Piyade Albay Saffet Akçin ve beraberindeki heyet bu sabah şehidin merkez İlkadım İlçesi Adalet Mahallesi Karadeniz Caddesi’ndeki Zümrüt Apartmanı’nda oturan babası, 79 yaşındaki Hüseyin ve annesi 63 yaşındaki Döndü Şengül’e acı haberi verdi.

"GEÇTİĞİMİZ CÜMA TELEFONLA KONUŞTUM"

Oğullarının şehit haberiyle yıkılan baba ve anneye 112 Acil yardım ekipleri müdahale etti. Oğlunun şehit edilmesi haberiyle gözyaşlarına boğulan baba Hüseyin Şengül, "Vatan sağ olsun. Şehit babası olma mertebesine eriştik. Geçtiğimiz Cuma günü kendisiyle cep telefonu aracılığıyla görüntülü konuştuk. Durumunun çok iyi olduğunu söyledi" dedi.

İSTANBUL'DAKİ EŞİ SAMSUN'A HAREKET ETTİ

Öte yandan İstanbul’un Pendik İlçesi Güzelyalı Mahallesi Narenciye Sokak’ta oturan şehidin eşi Nurgül ile 5 yaşındaki oğlu Eren Şengül’ün karayoluyla Samsun’a gelmek üzere hareket ettiği bildirildi. Amasya’nın Gümüşhacıköy nüfusuna kayıtlı olan şehidin nereye defnedileceğine eşinin karar vereceği kaydedildi. Şehit haberinin duyulması üzerine çevredeki binalara ve baba Hüseyin Yengül’ün oturduğu apartmana Türk bayrakları asıldı.

OĞLU EREN'LE SON FOTOĞRAF

Şehit Uzman Çavuş Adem Şengül'ün sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta paylaştığı ve profil resmi yaptığı fotoğraf ise görenleri duygulandırdı. 5 yaşındaki oğlu Eren'le çimenler üzerinde görülen Şengül papatyaların önünde objektife böyle poz vermişti. Şehit Uzman Çavuş'un paylaştığı diğer fotoğraflar arasına oğlunun doğum günü fotoğrafları ve eşi Nurgül'le çektirdiği çeşitli fotoğraflar var.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Başbakan operasyonu böyle takip etti