Sekreter Asuman da oradaydı iddiası

Sekreter Asuman da oradaydı iddiası

Konya Selçuk Üniversitesi'nde Doç. Dr. Celalettin Özdemir'in öldürülmesi sonrası açılan davada Prof. Dr. Ahmet Gülce hakkında müebbet hapis cezası istendi. Öte yandan Özdemir'in öldürüldüğü odada sekreter Asuman'ın parmak izlerinin olduğu ortaya çıktı

05 Aralık 2014, Cuma 15:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Konya Selçuk Üniversitesi'nde, Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Gülce'nin Doç. Dr.Celalettin Özdemir'i bıçakla öldürmekten müebbet hapse mahkûm edilmesi istendi. Konya Selçuk Üniversitesi'nde, Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Gülce'nin geçen 2 Haziran'da, aynı bölüm öğretim üyelerinden Doç. Dr. Celalettin Özdemir'i üniversitedeki odasında bıçakla öldürmesiyle ilgili soruşturma tamamlanarak dava açıldı.

PROFESÖRE MÜEBBET İSTENDİ

Prof. Dr. Ahmet Gülce için 'tasarlayarak öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istenirken, cinayet sırasında Doç. Dr. Özdemir'in kaçmaması için odanın kapısını dışarıdan kilitlediği ileri sürülen sekreter Asuman S. için 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istendi. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Handan Gülce'nin eşi olan 2 çocuk babası 53 yaşındaki Prof. Dr. Ahmet Gülce, iddiaya göre duygusal ilişki yaşadığı fakültedeki sekreter Asuman S. yüzünden 2 Haziran 2014 günü 3 çocuk babası 42 yaşındaki Doç. Dr. Celalettin Özdemir'i öldürdü. Fakültedeki odasında olaydan 2 gün sonra cesedi bulunan Doç. Dr. Özdemir'in vücudunda ve boğazında 14 bıçak darbesi saptandı. Olayla ilgili olarak, cinayetin ardından emeklilik dilekçesi veren Prof. Dr. Gülce ile Asuman S. gözaltına alındı. Prof. Dr. Gülce, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, sekreter Asuman S. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

GİZLİ İLİŞKİSİ ORTAYA ÇIKACAK DİYE ÖLDÜRMÜŞ

Soruşturmayı tamamlayan savcının Ağır Ceza Mahkemesi'nde açtığı davanın iddianamesinde, sanık Prof. Dr. Gülce'nin sekreter Asuman S. ile olan ilişkisini eşi Fakülte Dekanı Prof. Dr. Handan Gülce'ye söyleyeceğini ve hakkında YÖK'e şikayet etmek üzere dosya hazırladığını öğrendiği için Doç. Dr. Özdemir'i öldürdüğü yer aldı.

SEKRETER, KAÇMASIN DİYE KAPIYI KİLİTLEMİŞ

İddianamede, evli ve 1 çocuk annesi 28 yaşındak sekreter Asuman S.'nin Prof. Dr. Gülce ile 2 yıldır, Doç.Dr. Özdemir ile de 4 aydır duygusal ilişkide olduğunu ve cinayet sırasında da orada olduğu ileri sürüldü. Sekreter Asuman S.'nin olay günü Prof. Dr. Ahmet Gülce'ye, Doç. Dr. Özdemir'in, o gün hakkında hazırladığı dosyayı göndereceğini tekrar söylemesi üzerine, yanına aldığı suç aleti bıçakla Doç.Dr. Özdemir'in odasına gittiği belirtildi. İddianameye göre, çıkan tartışmanın ardından Prof. Dr. Gülce, Doç. Dr. Özdemir'i bıçaklamaya başladı. Doç. Dr. Özdemir'in, "Yetişin adam öldürüyorlar" diye bağırması, gürültüyü duyanların da kilitli olan kapıyı zorlaması üzerine, Prof. Dr. Gülce'nin, Doç. Dr. Özdemir'in sesinin duyulmaması için boğazından bıçakladığı yer aldı. İddianamede Asuman S.'nin cinayet sırasında orada bulunduğu; sekreteri olduğu için de yedek anahtarla kapıyı dışarıdan kilitleyip, Doç. Dr. Özdemir'in odadan kaçmasını engellediği de yer aldı.

SEKRETERİN PARMAK İZLERİNİ SİLDİ

Asuman S.'nin kapıyı kilitlediğini inkar etmesine rağmen, cinayet sonrasında pencereden çıkan Prof. Dr. Gülce'nin ifadesinde, Asuman S.'nin kapıyı kilitlediğini ve parmak izleri olduğunu söylemesi üzerine, profesörün akşam saatlerinde fakülteye gelip, testereyle kapının altındaki anahtarı alarak tekrar odaya girdiği belirtildi. Prof. Dr. Gülce'nin yanındaki havluyla Asuman S.'ye ait izleri sildiğini söylediği, ayrıca olay yerinde yapılan incelemede de kapının iç kısmıyla sehpanın ayaklarında sekretere ait parmak izine rastlanıldığı belirtildi. Başka fakülteye atanan Asuman S.'nin olayın ardından gerçekleştirdiği vedalaşma ziyaretlerinin de şüphelerin kendi üzerinde yoğunlaşmasını engellemeye ve suçtan kurtulmaya yönelik hareketler olduğu belirtildi. Cinayetten sonra da Asuman S.'nin öğrenci arkadaşı Şule A.'ya mesaj atıp Doç. Dr. Özdemir'in odasından koku gelip gelmediğini sorduğu Özdemir'in bütünleme sınavlarında olmayacağını ve sınavlara iyi çalışmasını söylediği yer aldı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ümitcan Uygun ve babası hakkında 'kişinin hatırasına hakaretten' iddianame