Seks yapmayı bırakınca vücudunuzda neler değişir?

Bu listeye göz attıktan sonra cinsel hayatınızı düzene sokmak isteyebilirsiniz. İşte thehealthawareness.com adlı sitenin haberine göre, seks yapmayı bırakınca vücudunuzda meydana gelen değişiklikler...

26 Şubat 2018, Pazartesi 10:48
A A
1. Daha sık hasta olursunuz

1. Daha sık hasta olursunuz

Düzenli cinsel hayatına sahip olmayan insanların bağışıklık sistemleri daha zayıftır. Bu sebeple günlük hayatta maruz kalınan mikrop ve bakteriler vücutta daha hızlı yayılır. Bunun sonucu olarak grip gibi hastalıklara yakalanma ihtimali artar.

2. Stres seviyeniz yükselir

2. Stres seviyeniz yükselir

Düzenli cinsel ilişki sayesinde salgılanan hormonlarla stres seviyeniz önemli ölçüde düşer. 

3. Rüyalarınız değişir

3. Rüyalarınız değişir

Seks hayatındaki sorunların ilk açığa çıktığı yer rüyalardır. Partnerinizle yaşadığınız sorunlar aç kalan cinsel güdülerinizin bir anda rüyalarda ortaya çıkmasına sebep olabilir. Yer yer tuhaf ve rahatsız edici bir hal alan bu rüyalardan kurtulmanın en kolay yolu cinsel hayatınızdaki pürüzleri gidermekten geçiyor.

4. Zamanla cinsel isteğinizi kaybedersiniz

4. Zamanla cinsel isteğinizi kaybedersiniz

Seksten uzak kalmanın bir sonucu olarak, vücut seks için gereken hormonları daha az salgılamaya başlar. Bu da, zamanla azalan cinsel istekliliğin sebebidir.

5. Partnerinizden soğursunuz

5. Partnerinizden soğursunuz

Çiftlerin birlikte geçirdikleri zamanın azalması aradaki cinsel çekimin de zamanla kaybolmasına neden olur.

6. Kendinize saygınızı kaybedersiniz

6. Kendinize saygınızı kaybedersiniz

Bir insanın kendisini uzun süre değerli hissetmezse eninde sonunda öz saygısının zarar görmesi kaçınılmazdır. Yapılan araştırmalar, seks hayatında sorun olan veya seks hayatına sahip olmayan insanların psikolojik olarak daha kırılgan olduklarını gösteriyor.

7. Kansere yakalanma ihtimali artar

7. Kansere yakalanma ihtimali artar

Erkekler için seksten uzun süre uzak kalmak prostat kanseri gibi ciddi sorunlara neden olabilir. Bu yüzden erkeklerin düzenli olarak “sistemi yenilemeleri” hayati önem arz ediyor. Düzenli seks, prostat kanserine yakalanma ihtimalini önemli ölçüde azaltıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.