Sektörde heyecanla beklenen Mazda CX-5 sahiplerini buluyor...

Sektörde heyecanla beklenen Mazda CX-5 sahiplerini  buluyor...

Sektörde heyecanla beklenen Mazda CX-5 sahiplerini buluyor...

23 Mayıs 2012, Çarşamba 09:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mazda’nın yeni “KODO –Hareketin Ruhu" tasarım temasına sahip olan ve ayrıca motoru, şanzımanı, gövde ve şasisi ile tamamen SKYACTIV TEKNOLOJİSİ kullanılarak üretilen Yepyeni Mazda CX-5, ilk sahiplerini buldu.Tamamen yeni platformu tasarımındaki  detaylar ile sportif, yüksek çevre  performansı ve segmentinin en iyi güvenlik donanımlarını bünyesinde barındıran etkileyici Mazda CX-5 , ilk etapta 2.0 litrelik benzinli manuel şanzıman 4X2 (165 BG)  ve 4X4 (160BG) otomatik şanzımanla sunuluyor.

 

Her bir parçası sıfırdan tasarlanan CX-5’de Mazda mühendislerinin vardıkları nokta sürüş keyfi ve performanstan ödün vermeden yakıt tüketiminde yüzde 30 iyileştirme sağlamak ve karbondioksit emisyonunda uygulanan Euro 5 normlarını aşmak olduğunu belirten Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, Mazda CX-5’in Türkiye’de 89 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunduklarını ve ilk sahiplerini bulmaya başladığını sözlerine ekledi.

 

Gelişmiş aktif güvenlik donanımı sayesinde Avrupa’da bu sınıfta bazı ilklere imza atan Mazda CX-5  sürücü odaklı bir sürüş kabini yerleşimine sahip. CX-5, kazaların önlenmesine yardımcı olmak ve herhangi bir kaza olması durumunda kazanın şiddetini azaltmak üzere tasarlanmıştır. Son teknoloji ürünü pasif güvenlik sistemlerinin yanı sıra CX-5; Şehiriçi Akıllı Fren Desteği ve Şerit Değiştirme Uyarısı Sistemi gibi en yeni aktif güvenlik teknolojisiyle donatılmıştır.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Avrupa borsaları günü düşüşle kapattı