Sektörü buluşturan fuar

Tarım ve hayvancılık sektörlerinin en büyük buluşmalarından biri olan BURTARIM 2018, Bursa 16. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 11. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı, dün kapılarını açtı.

10 Ekim 2018, Çarşamba 02:49
A A
Sektörü buluşturan fuar

Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 13 Ekim Cumartesi gününe kadar ziyaret edilecek fuarlara, 20 ülkeden 365 firma ve firma temsilciliği katılıyor. 7 salon ve açık alanda toplam 75 bin metrekare alanda düzenlenen fuarlara 300 binden fazla ziyaretçi bekleniyor. Traktörden tohuma, hayvancılık ekipmanlarından sulama sistemlerine, tarımsal mekanizasyondan zirai ilaçlama yöntemlerine kadar geniş ürün grubuyla dikkat çeken fuarlar, modern tarımın tüm süreçlerini gözler önüne seriyor. Fuarları değerlendiren Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Ülkemizde düzenlenen tüm tarım fuarları arasında 7 iklim kuşağına uygun ürün yelpazesinin sergilendiği tek fuar olma özelliği taşıyan fuarlar, bugün dev bir sektör buluşması haline geldi. Beş gün boyunca sektörün tüm yapı taşlarını Bursa’da buluşturacak fuarlarda, geniş ürün grubu içinde endüstri 4.0 ile gelen akıllı tarım uygulamalarını da görüyoruz. Ürün çeşitliliğinden toprağın işlenmesine, hasattan ilaçlamaya kadar tüm aşamaları kolaylaştıran teknolojiler, endüstri 4.0’la birlikte toprağı daha verimli hale getiriyor. Akıllı tarım uygulamalarının yer aldığı fuarların ülke ekonomisine katma değer sağlamasını hedefliyoruz” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.