Sel binlerce kişiye iş fırsatı yarattı

Onlarca kişinin hayatını kaybettiği ve milyonlarca liralık zarara neden olan sel felaketi işşizler için fırsata dönüşüyor

18 Eylül 2009, Cuma 13:00
A A

İstanbul, selin yarattığı hasarın izlerini geçici işçilerle silecek. Selden etkilenen bölgelerdeki belediyeler, kamu yararına çalışma kapsamında binlerce kişi alacak. Bu kişiler, selden zarar gören yerlerde, bina onarımından altyapı çalışmasına, vadi-derelerin ıslahından, erozyonu önlemeye kadar birçok alanda çalıştırılacak. CNN Türk’ün haberine göre İstanbul Belediyesi 1000 kişiye iş verecek.

Afet yarası saracaklar

Silivri’de 300, Çatalca’da 450 kişi, afet onarımında çalıştırılmak üzere işe alınacak. Basın Ekspres Yolu’nun bağlı olduğu Küçükçekmece Belediyesi 750, Başakşehir Kaymakamlığı 400, Bağcılar Belediyesi de 250 kişiyi selin bıraktığı yaraların sarılması için görevlendirecek. Afet onarımı için işçi alımı yapacak belediyeler arasında Büyükçekmece, Esenyurt, Fatih ve Arnavutköy de bulunuyor.

Aylık maaşları 300 lira

İşçilere 300 lira maaş ödenecek, görev yıl sonuna kadar sürecek. İşe başvuracakların bulundukları ilçenin İşkur şubesine gidip form doldurması gerekiyor. Başvurular ihtiyaçtan fazla olursa kura çekilecek. Belediyeler ayrıca, 4275 kişiyi okullarda çalışmak üzere işe alacak. Bu konuda 39 ilçenin milli eğitim müdürlüklerine bilgi verildi. Başvurular bayram sonrası başlayacak.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.