Selahattin Demirtaş: 15 gün önceden tutuklanacağımı biliyordum

Selahattin Demirtaş: 15 gün önceden tutuklanacağımı biliyordum

CHP'li milletvekilleri tutuklandıktan sonra Edirne Cezaevi'nde tutulan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile görüştü. Demirtaş'ın 'Tutuklanacağımı 15 gün öncesinden biliyorum' dediği öğrenildi

02 Aralık 2016, Cuma 09:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Hürriyet'ten Rifat Başaran'ın haberine göre HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kendisini ziyaret eden CHP heyetine, “15 gün önceden tutuklanacağımı biliyordum, çocuğuma geldiklerinde nasıl davranacağını söyledim. Yurtdışına çıkabilirdim ama yabancı bir yerde olmaktansa ülkemde hapis yatarım” dediği belirtildi. 
 

"ÖNERGE YAZIYORUM, GERİ ÇEVİRİLİYOR"


CHP’li Fikri Sağlar, Eren Erdem, Ali Şeker ve Orhan Sarıbal geçtiğimiz günlerde Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Demirtaş’ı ziyaret etti. Görüşmede Demirtaş, yasama faaliyetinin ve temsil hakkının engellenmesinden rahatsızlık duyduğunu belirterek, “Yasama faaliyetimi sürdürmek zorundayım. Önerge yazıyorum, geri çevriliyor. Bu yetki cezaevi müdürüne değil, Meclis Başkanı’na ait” dedi.
 

"PROVOKASYONLARI ÖNLEMEK İÇİN ÖZEL ALANA ALDIK"


Eren Erdem, Demirtaş’ın tecritte tutulduğu iddialarıyla ilgili, cezaevi müdürünün Demirtaş’a yönelik provokasyonları önlemek için özel alana aldıklarını anlattığını söyledi.  
 

AHMET TÜRK: 'BARIŞ GELSİN BENİ TAKSİM'DE ASSINLAR'


CHP heyetinin Silivri Cezaevi’nde görüştüğü Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün, “Yeter ki ülkeme barış gelsin, istiyorlarsa beni Taksim’de assınlar, altına imza atmaya hazırım. Yeter ki kan dursun, çocuklar ölmesin, ben her şeye hazırım” dediği öğrenildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'le telefonda görüştü