Selda Bağcan babasının mezarlığını yeniletti

Selda Bağcan, veterinerlik yaptığı Van'da tifoya yakalanıp hayatını kaybeden ve orada toprağa verilen babasının mezarını yeniletti

04 Kasım 2018, Pazar 09:40
A A
Selda Bağcan babasının mezarlığını yeniletti

2 ay önceki Van konserinin ardından babası Selim Bağcan'ın mezarını ziyaret eden, virane hale geldiğini görünce yenilenmesi için harekete geçen sanatçı, o kadarla kalmadı. Bağcan, mezarlık duvarlarını yeniletti ve çevreyi ağaçlandırdı.

'MERMERLER YOK OLMUŞ'

2 ay önce babası Selim Bağcan'ın mezarının başında görüntülenen Selda Bağcan, ''Aslen Muğlalılıyız. Ben 1 yaşındayken Van'a gelmişiz. Babam bir köyde içtiği sudan tifoya yakalanmış ve 10 gün içinde vefat etmiş. Annem babamın vefatından sonra o eve dönmek istememiş, Ankara'ya gitmişiz. Babamın mezarını da arkadaşları yaptırmış. Bu mezarı üçüncü ziyaretim. Daha önce uğradığımda iyi durumdaydı ama zamanla yıpranmış, mermerler yok olmuş. Şimdi ona güzel bir mezar yaptırıyorum.''demişti.

MEZARLIĞIN YENİ HALİ:

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.