Selda Bağcan: Teoman şarkımı izinsiz kullandı

Selda Bağcan: Teoman şarkımı izinsiz kullandı

Yılların usta ismi Selda Bağcan, Best FM'de Yasemin Şefik'in programına konuk oldu ve samimi açıklamalarda bulundu. Bağcan "Teoman şarkımı kullanmak için izin almadı. Parça benimkinden meşhur oldu. Telif işi nasıl olacak?" dedi

13 Ağustos 2015, Perşembe 17:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Best FM’de Yasemin Şefik’in programına konuk olan Selda Bağcan samimi açıklamalarda bulundu.

"AJDA PEKKAN’IN HABERİ YOK ONUNLA DÜET YAPTIM"

Selda Bağcan, yıllar önce Sezen Aksu’nun yazdığı “Ağlama Anne” şarkısında Ajda Pekkan ile düet yapmak istediğini belirtip “Bilgisayarda Ajda ile kendi sesimi birleştirdim. Ajda’nın haberi yok onunla düet yaptım, çok da güzel oldu. Utancımdan daha ulaştıramadım. Sezen Aksu’dan rica ettim. O kaydı Ajda’ya ulaştırıp onunla düet yapmak istediğimi söyleyeceğim” dedi.

"TEOMAN ŞARKIMI İZİNSİZ KULLANDI"

Selda Bağcan’ın 70’li yıllarda seslendirdiği ve bestelediği “İnce İnce” isimli şarkısıyla Teoman’ın “Tek Başına Dans” şarkılarının aynı olması  konusunda “Teoman’a kızdınız mı?” sorusu üzerine “Şarkılarımı alıp kafalarına göre kullananlar çok. Orada bir gitar rifi var. O rif kapış kapış gidiyor. Kimler kullanmadı ki. Bugüne kadar hiçbir kuruş vermediler. Teoman izin almadı. Parça benimkinden meşhur oldu. Yani telif işi nasıl olacak? Unutmayın ben matematikçi ve fizikçiyim! Onlarınki şeytan aklı ama ben o şeytan aklını çözdüm”dedi.

"DEMET AKALIN, ŞEBNEM FERAH, GÜLŞEN DE DİNLERİM"

Müzik dünyasında her türlü şarkıcıyı dinlediğini belirten Selda Bağcan, “Demet Akalın da dinlerim, Şebnem Ferah da. Gülşen’in 'Bangır Bangır' şarkısını seviyorum. Hatta klibini Küba’da çekmiş. Burada yoksul bir mahallede de çekebilirdi diye düşünüyorum” dedi.

"DENİZ SEKİ ZURNANIN SON DELİĞİ"

Şarkıları yüzünden hapis yatan Selda Bağcan, Deniz Seki ile ilgili olarak da şu yorumu yaptı: “Deniz Seki haksız yere içeride. Bir sürü var içen. Ağababaları, baronlar var. Deni Seki zurnanın son deliği.  Şimdi zurnanın son deliği olarak çok hayıflandım. Onun ile iyi dost oldum. Onu gidip ziyaret edeceğim.”

"ULUSAL OLMADAN ULUSLARARASI OLAMAZSIN"

Birçok ülkede konser veren Selda Bağcan, ünlü popçuların rockçıların neden uluslararası üne sahip olamadığını da samimiyetle açıkladı: “Ulusal olmadan uluslararası olmazsın. Konserlerimde bozlak söylediğimde izleyenler şok oluyor. Bu toprakların sesini duyuracağız ki bizi duysunlar. Onları taklit ederek onlardan olamayız.”

"HAYATI FİLM OLURSA BAŞROLÜ ŞEBNEM FERAH OYNASIN"

“Adaletin bu mu dünya” isimli bir filmi olan sanatçı, “Çok kötü bir filmdi.” diyerek kahkaha attı. Yasemin Şefik’in “Şimdi hayatınızı film yapsalar kim sizi oynasın istersiniz?” sorusu üzerine “Şebnem Ferah oynasın. Asil geliyor bana. Kendisini hiç tanımam ama hırçınlığını, asiliğini seviyorum. Oyuncu değil ama o her şeyi yapabilir” dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Burak Akkul: Hastanede uyutulunca rahmetli annemle bağlantı kurdum