Selfie faciası kamerada

Selfie faciası kamerada

Panama’da bir binanın 27. katındaki balkonda selfie çeken genç kadın, dengesini kaybedip aşağı düştü. O anlar karşı balkondaki birisi tarafından telefonla kaydedildi. Geçtiğimiz gün yayınlanan araştırmaya göre son altı yılda 259 kişi selfie çekerken hayatını kaybetmişti.

14 Ekim 2018, Pazar 13:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Panama’da selfi faciası yaşandı. Portekiz uyruklu bir kadın, başkent Panama City’deki El Cangrejo bölgesinde bir binanın 27. katında balkonun korkulukları üzerine oturarak selfie çekmek istedi. 27 yaşındaki genç kadın, dengesini kaybederek balkondan aşağı düştü. Feci şekilde hayatını kaybeden kadının düşüş anı ise amatör kamera tarafından kaydedildi.

Görgü tanıkları, yakındaki binalarda yer alan diğer kişilerin ve yakındaki bir binada çalışan işçilerin kadını uyarmaya çalıştığını ancak kadının bu uyarıları dikkate almadığını belirttiler.

Panama İtfaiyesi, olay sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Hayatınızın bir selfieden daha değerli olduğunu unutmayın" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz gün yayınlanan araştırmaya göre son altı yılda 259 kişi selfie çekerken hayatını kaybetmişti. Araştırmada dağ zirveleri, su kenarları ve gökdelenlerin üst katları gibi bazı tehlikeli turistik bölgelerde selfie çekilmesinin yasaklanması da önerildi. 


 Hindistan’daki All India Institutes of Medical Sciences Üniversitesi tarafından yayınlanan bir araştırmada Ekim 2011 ile Kasım 2017 tarihleri arasında selfie çekerken 259 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı. İHA


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Corona virüsü 'durdurulamaz' hale getiren '614G' isimli mutasyon