Semih Yuvakuran Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye gidiş hikayesini anlattı

Türk futbolunun önemli isimlerinden Semih Yuvakuran, Galatasaray'dan ayrılıp Fenerbahçe ile anlaşma sürecini anlattı. Ajansspor'dan Ahmet Uykan'ın 'Maskesiz Söyleşiler' adlı köşesine konuk olan Yuvakuran, birçok konuda dikkat çeken açıklamalar yaptı.

31 Mart 2021, Çarşamba 12:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Beşiktaş'ın kalecisi Utku Yuvakuran'ın babası olan eski futbolcu Semih Yuvakuran, Galatasaray'da ve Fenerbahçe'de oynamış bir isim. Zamanında Fenerbahçe'ye gidişi büyük olay olan Semih Yuvakuran, o süreci anlattı.

"Hayrettine'e para var, bana yok"

"Hayrettine'e para var, bana yok"

Galatasaray'dan neden ayrıldınız? Süreç nasıl işledi?

Valla ben anlaşmaya gittim. Yurdaşen Karahasan ve Ekrem Dürüst, 250'şer milyon bizden dediler. Yani 500 lirayı onlar verecekti. Rahmetli Selçuk Uygur, 'Sen ne istiyorsun' diye sordu. '800 istiyorum' dedim. 'Veremeyiz' dedi. 'Niye veremiyorsunuz. Hiç oynamayan kaleci Hayrettin (Demirtaş) bile 800 aldı. Benim 60-70 maçım var. Bana o bile yok' dedim. 

"Galatasaraylı yöneticilere 'gelirsem şerefisizim' dedim"

"Galatasaraylı yöneticilere 'gelirsem şerefisizim' dedim"

Ben de kızdım. 'O zaman bin lira istiyorum' dedim. 'Veremeyiz' dediler. 'Bir çıkın isterseniz Başkan Alp Yalman ile konuşun' dedim. Baktım odadaki herkes kafasını yere eğdi. 'Ben gidiyorum. Siz bir düşünün' dedim. Selçuk Uygur da 'Burdan çıkarsan bir daha giremezsin' dedi. Ben de 'Girersem şerefsizim' dedim. Çıktım gittim. Ondan sonra Alp Yalman dahi evime geldiler. Çünkü taraftar büyük tepki göstermişti.

Galatasaray'da o dönem maddi sıkıntı yaşıyordu sanırım?

Evet. Zaten seneler sonra bir yönetici itiraf etti. 'O zaman kulüpte para yoktu. Fenerbahçe'nin de seni istediğini biliyorduk. En yüksek bonservis sendeydi. Senden gelen parayla bütün takımın alacaklarını ödedik' dedi.

"Fenerbahçe iki katını verdi"

"Fenerbahçe iki katını verdi"

Fenerbahçe'den Rahmetli Metin Aşık aradı. O zaman araç telefonu var. 'Bir eve gideyim başkanım. Yarın konuşuruz' dedim. 'Yok şimdi konuşalım. Seni bekliyorum' dedi. Ben de 'Arkamda bir sürü gazeteci var. Gelemem' dedim. 'Sen atlatırsın onları' dedi. Ondan sonra bir şekilde buluştuk. Düşünün Galatasaray'ın verdiği iki mislini teklif etti. 'Olmaz' deme şansına sahip değildim yani. Galatasaray 800 lira bile vermezken Fenerbahçe, 1700-1800 liraya çıktı bir anda. 

Galatasaraylı taraflardan korktunuz mu?

Galatasaraylı taraflardan korktunuz mu?

O kadar haklıydım ki hiç korkmadım. Bir gün bile ağzımı açmadım. Baba terbiyesinden sonra Galatasaraylılık terbiyesi almış bir insanım. Hiç bir takım hakkında konuşmadım. Çünkü o bir edeptir. Ama onlar arkamdan çok şeyler anlattı. İşte 'bizi sattı para için mara için'... Ben ise bir gün bile onlar beni sattı demedim. Orda bir kişiyi ayırırım o da Alp Yalman.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Emre Çolak'ın tweet'i ortalığı karıştırdı! Özür diledi ama...