Serçe, içmek istediği su ile birlikte dondu

Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Şenyuva köyünde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava, insanları olduğu kadar dışarda kalan kuş ve diğer hayvanları da olumsuz etkiliyor. Köydeki bir evin damında bulunan oluktan akan sudan içmek isteyen bir serçenin, su ile birlikte donması, görenleri üzüntüye boğdu

05 Ocak 2016, Salı 13:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Şenyuva köyünde etkli olan kar yağışı ve soğuk hava, insanları olduğu kadar dışarda kalan kuş ve diğer hayvanları da olumsuz etkiliyor. Köydeki bir evin damında bulunan oluktan akan sudan içmek isteyen bir serçenin, su ile birlikte donması, görenleri üzüntüye boğdu.

Kar kalınlığının yer yer 1 metreye ulaştığı Mazıdağı İlçesi'ne bağlı Şenyuva Köyü'nde, damdaki oluktan akan su ile birlikte donan bir serçe, soğuk havanın etkisini gözler önüne seriyor. Şenyuva Köyü'nde yaşayan Şeyhmus Şan, dün sabah damda biriken kar yığınlarını temizlemeye çalışırken, serçenin oluktan akan suyla birlikte donduğunu gördü.

"Bu duruma çok üzüldüğünü belirten Şan, "önce öldüğünü anlamadım ama uzun süre öyle durunca anladım ki ölmüş. çok üzüldüm. Bu yüzden herkesin yaban hayvanları ve kuşlar için dışarıya, yem ve içecek su bırakması gerekir" dedi.

Serçenin içmek istediği suyla birlikte donmuş fotoğrafını cep telefonuyla çeken Şeyhmus Şan, bunu da yaban hayvanları ve kuşlar için dışarıya yem ve su bırakmaları konusunda insanları etkileyeceğini düşündüğü için çektiğini söyledi.

Haber: Mehmet TüRK / DİYARBAKIR, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pazarlar açılınca marketlerden ilginç taktik gecikmedi