Serdar Tatlı'yı çok sert eleştirdi: Her şeyi alt üst etti, arkasına bakmadan gitti

Fanatik yazarı, beIN Sports yorumcusu, eski hakem Deniz Çoban, derbiye Halil Umut Meler'in atanmasını yorumladı. Meler ataması vesilesiyle eski MHK başkanı Serdar Tatlı hakkında da yorumlarını bildiren Çoban, Tatlı'yı çok sert eleştirdi.

19 Kasım 2021, Cuma 10:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Bu derbiyi yönetebilecek 3 hakem var"

"Bu derbiyi yönetebilecek 3 hakem var"

Fanatik gazetesindeki köşesinde konuyu yazan Deniz Çoban'ın yazısı şöyle:

Türkiye’de Süper Lig kadrosunda 25 hakem var. Bunlar içerisinde bir derbiye hakem atarken düşünmeden atayabileceğiniz maalesef sadece 3 hakemimiz var: Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus ve Halil Umut Meler. Çiçeği burnunda Merkez Hakem Kurulumuz, bu üç isimden birini derbiye atayarak riske girmemiş.

"Eleştirilecek bir yanı yok"

"Eleştirilecek bir yanı yok"

Elbette geçmiş maçlarından yola çıkarak, bazı olumsuz hatıralar gündeme gelecektir. Özellikle Galatasaray - Ankaragücü maçı üzerinden Galatasaraylılar Meler’e tepki gösterecektir. Fakat bu derbiyi yönetecek kalitedeki hakemler arasından kim atanırsa atansın, benzer tepkiler o isimler için de mutlaka olacaktı. Meler’in tecrübesi ve kalitesini Türkiye şartlarında bu maç için uygun görüyor ve atamanın eleştirilecek bir yanı olmadığını düşünüyorum.

"Tatlı, tamiri mümkün olmayan yaralar açtı"

"Tatlı, tamiri mümkün olmayan yaralar açtı"

MHK yeni göreve başladı ve önünde sorunlar yumağı var. Hakemler moral, motivasyon olarak dibe vurmuş durumda ve haliyle performansları içler acısı. Elbette bu durumun tek sorumlusu, 14 aylık icraatı süresinde her uygulamasıyla sistemi alt üst eden ve içinden çıkılamaz hale geldiği anda arkasına bakmadan bırakıp giden Serdar Tatlı’dır. Hakem camiasında tamiri mümkün olmayan yaralar açmıştır. Hâlâ da uygulamalarının etkileri devam ediyor ve hakemler yara almaya devam ediyor. 

"Tatlı dönemi yok sayılmalıdır"

"Tatlı dönemi yok sayılmalıdır"

Yıllarca bu camianın içinde bulunmuş ve az çok dinamiklerini bilen birisi olarak; sayın Nihat Özdemir ve yönetim kurulu üyelerine bir çağrıda bulunmak istiyorum. Dibe vuran camianın ivmelenmesi için atılacak ilk adım; 14 ay süren Serdar Tatlı döneminin yok sayılması ve o dönemde alınmış karar ve hayata geçirilmiş olan uygulamaların yok sayılması olmalıdır. Tatlı döneminde yapılanlar ve uygulamalar hakem camiasının hafızasından silinmelidir. Tek çıkar yol budur.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vitor Pereira Galatasaray'ı 'kalite' ile çözecek