Sergen Yalçın, Mohamed Elneny için raporunu verdi

Beşiktaş kontratı bitecek ve kiralık sözleşmesi sona erecek oyuncularla ilgili teknik direktörü Sergen Yalçın'dan rapor istemişti. Sergen Yalçın, şu anda kulüpte kiralık olarak bulunan Mohamed Elneny için olumlu rapor verdi. Yönetim, 18 milyon euro satın alma opsiyonu bulunan Elneny için çözüm arıyor.

13 Şubat 2020, Perşembe 10:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Beşiktaş'ta ilk 11'in değişmez isimlerinden olan Mohamed Elneny, Sergen Yalçın'ın da gözüne girdi. Abdullah Avcı döneminde de düzenli olarak oynayan Elneny, bu sezon 21'i 90 dakika olmak üzere 23 maçta forma giydi.

Sergen Yalçın'ın yönetime verdiği raporda "Mümkünse takımda kalsın" dediği Elneny'nin satın alma opsiyonu ise 18 milyon euro.

Beşiktaş'ın mevcut maddi durumu bu bonservisi ödemeye müsait değil. Ara transfer döneminde sadece 350 bin euro transfer bütçesi olan Beşiktaş, Arsenal'le masaya oturup Elneny'yi bir sezon daha kiralama talebinde bulunacak.

Atiba'nın da sezon sonunda sözleşmesinin bitecek olması ve yaşının ilerlemesi nedeniyle orta sahayı güçlendirmek isteyen Beşiktaş, bunu öncelikle iç transferde yapmak istiyor.

Elneny'yi elinde tutup, sakatlıktan dönen Dorukhan Toköz'ü de eski formuna kavuşturmak isteyen Beşiktaş, iki dinamo oyuncunun gelecek sezon orta sahanın göbeğinde yer almasını amaçlıyor.

Yöneticiler Erdal Torunoğulları ve Emre Kocadağ, Elneny'nin kiralık sözleşmesi bitmeden oyuncuyu ve Arsenal'i ikna etmek istiyor.

Elneny'nin kiralık sözleşmesi biterse ve İngiltere'ye geri dönerse elden kaçma ihtimali yüksek.

Elneny, Mısır futbolunu anlattı

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Erol Bulut'tan Hasan Şaş'a: Muhatabım sen değilsin