Sergen Yalçın: Tümer Metin'in kalibresi nedir? Nerede çalışmış?

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, kulübün eski yöneticilerinden Candaş Tolga Işık'ın Haber Global'deki programına katıldı. 'Az Önce Konuştum' adlı programda oldukça samimi açıklamalar yapan Sergen'in sözlerinden öne çıkanlar şöyle:

18 Kasım 2020, Çarşamba 10:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"10 kişiyle antrenman yapıyorum"

"10 kişiyle antrenman yapıyorum"

Son 10 gündür 10 kişiyle antrenman yapıyoruz. Hazırlık maçı niyetimiz vardı ama yapamadık. Şu an savunma hattının tamamı yok. Savunma hattının tamamı şu an yok. Başakşehir maçına belki Rosier, N'Sakala ve Necip yetişir. Diğerleri karantina süreci yüzünden oynayamayacak. Televizyonda izliyorum, bizim takımda olanları bazen bir anlatıyorlar, vallahi benden daha iyi biliyorlar, şaşırıyorum. Niye hazırlık maçı yapmıyormuşuz... Sen oturduğun yerden bunu akıl edebileceksin ama ben göremeyeceğim, öyle mi?

Elneny, Caner, Gökhan...

Elneny, Caner, Gökhan...

Ben Elneny'nin kalmasını çok istemiştim. Benim için çok önemli bir oyuncuydu. Makedonya'ya falan gitmedi yani adam Arsenal'a gitti. Ekonomik sebeplerden dolayı onu tutamadık.
Caner'in kalmasını istemedim ama Gökhan kalabilirdi, kendisi gitti. Gidebilirler, ayrılabilirler, bu çok normal bir şey.

"Rıza Çalımbay, Beşiktaş'ın başına gelirse o zaman konuşsun"

"Rıza Çalımbay, Beşiktaş'ın başına gelirse o zaman konuşsun"

Rıza Çalımbay çok saygı duyduğum bir insandır ama Beşiktaşlı yöneticiler ile görüştüm, Fatih Aksoy çok yetenekli kalsın falan demiş. Yarın Beşiktaş'ın başına gelirsen o zaman kendi kararını verirsin. Fatih Aksoy'un gitmesine ben karar verdim, ben gönderdim.
Lens'i de ben kadro dışı bıraktım. Ben bir oyuncuyu durduk yere kadro dışı bırakmıyorum. Lens ile her seferinde konuştum. Nasıl antrenman yapması gerektiğini, bize yardımcı olması gerektiğini anlattım ama bir türlü o seviyeye çıkamadı

Tümer'in kalibresi nedir ki?

Tümer'in kalibresi nedir ki?

Tümer Metin'in kalibresi nedir ki bana bu sözleri söyleyecek. Tümer Metin hangi takımı çalıştırmış, nerede hocalık yapmış? Tümer'e o sözleri hiç yakıştıramadım. "Beşiktaş'ta efsane olduğu için geldi" diyor. Çalıştığım kulüplere bir bak. Takımları nerede aldım, nerede bıraktım? Bir bak... Ben buralara gelmek için çok çalıştım.

Ersin'le devam etmek riskti ama ona güvendik

Ersin'le devam etmek riskti ama ona güvendik

Serkan Kırıntılı'yı alabilirdik Konya'dan, Volkan Babacan'ı alabilirdik Başakşehir'den ama olmadı. Biz de Ersin ve Utku ile devam etme kararı aldık. Bu bir risk mi? Risk evet, biz riskli iş yapamayacak mıyız? Genç oyunculara güvenmek yanlış mı?

Ljajic durumundan rahatsız değil

Ljajic durumundan rahatsız değil

Eğer oyuncu vermesi gerekeni vermiyorsa tartışılır, ismi hiç önemli değil. Ljajic rahatsız olsa gelip herhalde benimle konuşur, Adem Ljajic bize hiç gelmedi. Demek ki rahatsız değil durumdan.
Dorukhan'a gelirsek, Beşiktaş'ta oynamak istiyorsa oturur, anlaşır ve oynar. Ben kalmasını isterim şahsen.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Manuel Neuer kariyerinde ilk kez bu kadar gol yedi! Löw ve istifa...