Sergen Yalçın 'ümitli ve heyecanlı' iken Şampiyonlar Ligi Beşiktaş'a neden 'ağır' geldi?

Beşiktaş ve Türk futbolseverler, Şampiyonlar Ligi kuraları çekildiğinde siyah beyazlıların düştüğü gruptan oldukça memnundu. Sergen Yalçın da ilk maç olan Borussia Dortmund karşılaşması öncesinde 'Hedefimiz gruptan çıkmak, ümidimiz var ve heyecanlıyız' demiş ve 'Final oynar mısınız?' sorusuna 'Hayal kurabiliriz' demişti. Ancak 4 maç sonunda 0 puanda olan Beşiktaş'ta Sergen Yalçın son basın toplantısında, 'Şampiyonlar Ligi bize ağır geldi' dedi.

05 Kasım 2021, Cuma 12:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Şampiyonlar Ligi'nde bu seneki tek temsilcimiz Beşiktaş, 4 maç sonunda hala 0 puanda. Devler Ligi'nde aradığını bulamayan Sergen Yalçın ve öğrencileri, hem kendi başarıları adına hem de Türkiye'nin kritik ülke puanı sıralaması adına bekleneni veremedi.

Oysa grup kuraları çekildiğinde herkes oldukça ümitliydi ve Şenol Güneş dönemindeki başarıya yakın bir performans bekliyordu.

Sergen Yalçın, grupta Beşiktaş'ın ilk maçı öncesi şöyle konuşmuştu:

Tabii ki hedefimiz gruptan çıkmak. Mümkünse ilk ikinin içinde grubun sonunu görmek istiyoruz. Ümidimiz var, heyecanlıyız. Grubun en düşük bütçeli takımıyız ancak bütçe işi de bir yere kadar. Saha içi organizasyonu, kazanma hırsı, istek, arzu, mücadele, oyuncuların enerjisi... Bunlar çok daha önemli şeyler. Ben başarılı olacağımızı düşünüyorum. 

"Belki final hayali kurabiliriz"

"Belki final hayali kurabiliriz"

Yalçın, "Devler Ligi'nde final oynar mısınız?" sorusuna, "O kadar kolay değil ama hayal kurabilir miyiz? Belki kurabiliriz" diye yanıt vermişti.

Gelinen son noktada ise Beşiktaş grupta 0 puan ve 4 maçta yediği 12 golle son sırada. Sergen Yalçın'ın deplasmandaki Sporting maçı sonrası söyledikleriyle gruptaki ilk maç öncesi söyledikleri arasında uçurum vardı:

Yalçın, "Şampiyonlar Ligi bize biraz ağır geldi. Skorlar da camiaya ağır oldu. Üç gün sonra Trabzonspor maçı oynayacağız. Oyuncuları çok çabuk toparlamak, lige geri dönmek gerekiyor. Hayat devam ediyor" dedi.

Şampiyonlar Ligi’nde ilk ikiye girme şansı sona eren Beşiktaş’ın grubunu üçüncü sırada bitirme ihtimali de mucizeye kaldı. Üçüncülük için Kartal’ın son 2 maçta Ajax ve Borussia Dortmund’u yenmesi şart. 2 galibiyet bile Beşiktaş'a yetmeyebilir ve rakiplerinin sonuçları da önemli olacak.

Beşiktaş'ta yönetimin de Yalçın'la ilgili sorunları olduğu iddia ediliyor.

Akşam gazetesindeki habere göre, yönetim, Sergen Yalçın'dan 4 konuda şikayetçi.

  • Yeni sözleşmeye geç imza attı ve Beşiktaş'a zaman kaybettirdi: Yöneticiler, geç imzadan dolayı Beşiktaş'ın çok zaman kaybettiği görüşünde.


  • Geç imza attığı için takımı gerektiği gibi yeni sezona hazırlamadı: İmzanın geç atılması takımın geç toplanmasına neden oldu. Yeni sezon için yeterli çalışma süresi kalmadı.


  • Hazırlık kampı doğru ve zamanında yapılmadığı için takımda çok fazla sakatlık oldu: Kampın yanlış zamanda ve doğru planlama çerçevesinde yapılmamasından dolayı bu kadar çok sakatlığın yaşandığı görüşü hakim...

  • Geçen yıl gelen şampiyonluktan sonra Sergen Yalçın bu sezon elde ettiği krediyi tüketiyor, işini ciddi ve disiplinli şekilde yapmıyor: Sergen Yalçın'ın rahat tavır sergilediği ve rehavete kapıldığı, bu yüzden de takım üzerindeki etkisini kaybettiği belirtiliyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beşiktaş yönetimi Sergen Yalçın'dan 4 konuda rahatsız