Serinlemek için denizin dibine çadır kurdu!

Rize'de aşırı sıcaklardan bunalan dalgıç hocası Koçal, denizin tabanına kurduğu çadıra oksijen tüpüyle dalarak serinliyor

30 Temmuz 2012, Pazartesi 12:04
A A

Çayeli ilçesine bağlı Limanköy’de plaj işletmeciliği yapan Zafer Koçal, gazetecilere yaptığı açıklamada, 6 yıldır turizm sektörüyle uğraştığını, bu sürede hava durumunu gün gün yazdığını belirterek, "Hangi gün yağmur yağdı, hangi gün güneşli rapor halinde tutuyorum. İlk defa Rize’de 18 gündür hiç yağmur yağmadan aşırı nem ve sıcak görüyorum" dedi.

Aşırı sıcaklardan evde uyuyamadıklarını vurgulayan Koçal, "Bunun üzerine plajda çadırda yatmaya karar verdim. Ancak çadır da çok sıcaktı ve rahat uyuyamadım. Karadeniz insanı olarak farklı şeyler yapmayı severiz. Bundan yaklaşık üç yıl önce denizde bir dubanın üzerine çadır kurmuştum ve çok rahattı.

Bu kez denizin dibine çadır kurmaya karar verdim. Normalde bir insan karada çadır kurmaya zorlanır. Ben suyun dibinde bile çadır kurmaya zorlanmadım. Çünkü sevdiğim, alıştığım istediğim bir iş. 10-15 dakika sürüyor, çadırı zemine sabitliyorum ve kullanıma hazır hale getiriyorum" diye konuştu.

Arkadaşı Emin Ketenci’yi de yanına alarak oksijen tüpüyle dalıp çadırda oturduklarını anlatan Koçal, "Suyun altında tüpün yettiği 3 saat boyunca serinliyoruz, kafamızı dinliyoruz" dedi.

Koçal ile çadıra giren Emin Ketenci ise daveti alınca normal bir çadırla karşılaşacağını düşündüğünü belirterek, "Ama geldiğimde gördüm ki çadır denizin altındaymış. Dubanın üzerinde çadırını görmüştüm ama denizin altındakini gerçekten tahmin edememiştim" diye konuştu.

Öte yandan, bazı basın mensuplarının çadırı suyun altında görüntülemeye çalışması ilginç görüntüler oluşturdu. Basın mensuplarının su altında çekim denemeleri başarısızlıkla sonuçlandı.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.