Sert Kaya'ya çarptı

İşadamı Kaya Çilingiroğlu, eski eşi Hülya Avşar'ın İnstagram hesabından paylaştığı aile fotoğrafının altına “borç” mesajları yazan işadamı Metin Josef Menase'ye dava açtı. Savcılık, Menase'nin 3 aydan 1 yıla kadar hapsini istedi

12 Şubat 2015, Perşembe 11:17
A A

İşadamı Kaya çilingiroğlu, eski eşi Hülya Avşar'ın İnstagram hesabından paylaştığı aile fotoğrafının altına “borç” mesajları yazan işadamı Metin Josef Menase'ye dava açtı. Savcılık, Menase'nin 3 aydan 1 yıla kadar hapsini istedi.

Hülya Avşar, Instagram hesabından eski eşi Kaya çilingiroğlu ile kızı Zehra'nın tavla oynadıkları anı gösteren bir fotoğraf paylaştı. İşadamı Metin Josef Menase de fotoğrafın altına, “Bu kadar borç varken böyle tatil yapılması çok şaşırtıcı!” diye yazdı.

İşadamı Metin Josef Menase, Avşar ile çilingiroğlu'nun sosyal medya hesaplarına “Kaya Bey 3.5 senedir süregelen borcunuzu artık ödeyin.! Değer Faktoring” “Hülya Hanım, size saygım var ancak borcunu tam 3 senedir ödemeyen Kaya çilingiroğlu'nun reklamını yapıyor olmanız benim açımdan kırıcı”, “Kaya çilingiroğlu borcunu 3 senedir ödemiyor. Hangi etik değerlerle televizyonda herkesin önünde yorum yapıyor” şeklinde mesajlar yazmayı sürdürdü.

KİŞİLERİN HUZUR VE SüKÛNUNU BOZMA SUçU Bunun üzerine çilingiroğlu, Değer Faktoring'in sahibi olan Metin Josef Menase hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na, “kişilerin huzur ve sükûnunu bozma”, “hakaret”, “taciz” ile “kişisel bilgileri ifşa etmek” suçundan şikâyetçi oldu. çilingiroğlu'nun şikâyeti üzerine savcılık Menase hakkında söz konusu suçlardan 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

çilingiroğlu'nun avukatı Aydın Egemen, “Müvekkilimin ne şüpheliye, ne de şüphelinin ortağı olduğu şirketine şahsi bir borcu vardır. Müvekkilin hissedarı şirketinin borcundan dolayı, şikâyetçiyi, yakınlarını ve arkadaşlarını sürekli telefonla arayarak taciz ve baskı uygulamaktadır. Şüpheli, huzur ve sükûneti bozma kastı ile hareket ederek tehdit ve hakaretlerde bulunmuştur” dedi. Avukat Egemen, “Şüpheli, sosyal paylaşım sitesi olan Twitter ve Instagram üzerinden müvekkilimin şahsının borcu varmış gibi kendisine ve ailesine karşı suçlamalarda bulunmakta, şikâyetçinin kendi hesaplarında ve yakınları, akraba ve arkadaşlarının sosyal medya hesaplarında huzur ve sükûnunu bozma kastı ile hareket ederek tehdit ve hakaretlerde bulunmuş ve bulunmaya devam etmektedir” iddialarında bulundu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Korkularını yendi