'Sessiz aşk'ın aşkların en iyisi olduğunun 5 kanıtı

Günümüzde ilişkiler çöpçatan uygulamalarının pençesinde, yüzeysel ve inandırıcılığını kaybetmiş bir vaziyette. Bu nedenle 'Sessiz aşk' terimini daha önce duymamış olabilirsiniz. Sessiz aşk, kısaca bir ilişkinin güven üzerine kurulu olmasından kaynaklanır. Üstelik en uzun süreli ilişki, 'sessiz aşk'larda yaşanıyor.

02 Mayıs 2021, Pazar 15:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- SESSİZ AŞK, DURGUNLUKLA AYNI ŞEY DEĞİL

1- SESSİZ AŞK, DURGUNLUKLA AYNI ŞEY DEĞİL

Yapılan bir araştırmaya göre, çiftlerin sadece yüzde 12'si 20 yıldan daha uzun süre birlikte kalabiliyor. Üstelik bu kişilerin beyin aktiviteleri, taze çiftlerinkiyle aynı. Bu durum da 'sessiz aşk'ın uzun ve mutlu bir ilişkinin anahtarı olduğunu gösteriyor.

Araştırmacı Aaron Ben-Zeév, sessiz aşkı, "sert yüzleşmeler, kıskançlık ve kaygı gibi olumsuz unsurlardan arınmış ilişki" olarak tanımlıyor.

Bu durum elbette heyecanın bittiği anlamına gelmiyor. 'Sessiz aşk'ta da çiftler heyecanlarını koruyabiliyor. Sessiz aşk, güvende ve rahat hissetmekle zorlukları birlikte aşarak birlikte büyümek demek.

2- İLK GÜNKÜ GİBİ...

2- İLK GÜNKÜ GİBİ...

Araştırmacı Art Aron, yaptığı incelemede, sessiz aşk yaşayan çiftlerin, çiçeği burnunda çiftlerle aynı beyin aktivitesi seviyelerine sahip olduğunu buldu. Sessiz aşkın uzun süreli bir ilişki olmasının nedeni, partnerlerin birbirinin sınırlarını ihlal etmemesi, öfkelerine hakim olabilmeleri, yargılamadan kaçınmaları, sabırlı be hoşgörülü olmalarına bağlıyor. Bu özellikler güvenli bir ortam yaratıyor.

3- KARŞILIKLI GÜVEN OLMADAN SESSİZ AŞK OLMAZ

3- KARŞILIKLI GÜVEN OLMADAN SESSİZ AŞK OLMAZ

Sessiz aşk, güven üzerine inşa edilir. Birbirinize zarar vermeyeceğinizi bilirsiniz. Güven, şeffaflık, duygusal destek, anlayış ve saygı olmadan asla sevildiğinizi hissedemezsiniz.

4- SESSİZ AŞK ROMANTİKTİR

4- SESSİZ AŞK ROMANTİKTİR

Aaron Ben-Zeév'in Psychology Today'e verdiği demeçte, romantizmin yoğunluğu ve derinliği arasındaki farkın anlaşılması gerektiğini söylüyor. Yoğun romantizmin anlık tutku ve arzudur. Derin romantizm ise ilişkinin gelişmesini sağlayan deneyimlerdir.

5- SAKİNLİK YENİ HEYECANDIR

5- SAKİNLİK YENİ HEYECANDIR

Çöpçatan uygulamaları ve yüzeysel ilişkilere dayanan günümüzde sessiz aşk son derece değerli bir şey. Zamanla partnerinizle daha derin bir ilişkiye bürünürsünüz. Sakinlik, duygu paylaşımını ve anlayışı beraberinde getirir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erkeklerin kadınlardan soğutan 10 davranış