Sevdiğiniz birinden nasıl ayrılırsınız? Severken ayrılmanıza yardımcı olacak ipuçları

Aşk karmaşık bir şeydir. Size her şeyin mümkün olduğunu hissettirebilir ancak mantığınızla çatıştığı noktalarda bazen sevdiğiniz halde eşinizden veya sevgilinizden ayrılmak zorunda kalabilirsiniz. Severken ayrılmak hiç kolay değil biliyoruz... İşte işinize yarayabilecek bazı bilgiler

23 Eylül 2021, Perşembe 14:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
SEVERKEN AYRILIK KARARI ALMADAN ÖNCE

SEVERKEN AYRILIK KARARI ALMADAN ÖNCE

1. Gerçekten istediğiniz şeyin ayrılmak olduğundan emin olun.

İlişki sorunları bazen yüzeyde tek bir şey gibi görünebilir , ancak daha derine indiğinizde, ele alınması gereken daha büyük bir şey olduğunu göreceksiniz. 


Severken ayrılma kararı almadan önce her şeyi kafanızda netleştirdiğinize, tüm çıkış yollarını denediğinize emin olmalısınız. Bu daha sonra yaşayacağınız pişmanlıkların önüne geçen en önemli yöntemdir. Düşünmekten kaçmayın.


Bir adım geri atın ve şüphelerinizin gerçekte ne olduğuna dürüst bir şekilde bakın - ayrılmak zorunda kalmadan endişelerinize bir çözüm bulabilirsiniz.

2. Öncelikleriniz ve anlaşmaları bozan şeyler hakkında açık bir konuşma yapın.

Severken ayrılmak zorunda kalmanın birçok nedeni olabilir ve hatta durum oldukça karmaşık bile olabilir. Kararınızı netleştirmeden önce konuşmaktan çekinmeyin.


Ayrılık düşüncesine kadar geldiğinize göre artık kaybedecek pek de bir şeyiniz yok. Kendi düşüncelerinizi netleştirdikten sonra eşinizle / partnerinizle belki de bugüne kadar hiç yapmadığınız kadar açık konuşmayı deneyin.

3. Ayrılma kararını verdikten sonra buna bağlı kalın.

Kendi düşüncelerinizi netleştirdikten ve partnerinizle açık ve net bir şekilde konuştuktan sonra sevdiğiniz halde hala ayrılmanın en doğru karar olduğunu gördüyseniz ayrılık kararınıza bağlı kalmanız gerekir.


Severken ayrılanlar için en zor aşama, ayrı kalmaya devam etmektir ancak aksi durumda hiç istemeyeceğiniz bir iletişim şekline sürüklenebilirsiniz. Her şeyin netliğini kaybettiği ara bir ilişki hem karşınızdakini hem de sizi duygusal anlamda yıpratacaktır.


Ne kadar zor olursa olsun, kararınıza sadık kalın.

4. Oldukça zor olacağını kabullenin.

Özleyeceksiniz, aramak isteyeceksiniz... hele ki karşı taraf da hala sizi seviyorsa, bazen görüşmek için adım atmak size hiç yanlış görünmeyecek ancak hem onun için hem de kendiniz için bunu yapmamalısınız.

Ayrılıklar berbattır ve hiçbir Google araması ayrılığı daha iyi hale getirmek için size sihirli bir çözüm sunamaz.

 İlişki uzmanları "Ayrılmanın kolay bir yolu yok. Sadece yap ve kendini bunun rahatsız edici olacağı gerçeğine hazırla." diyor

SEVERKEN AYRILIRKEN...

SEVERKEN AYRILIRKEN...

1. Bunu mutlaka yüz yüze yapmalısınız.

Sevgilinizle aranızda bugüne kadar inşa ettiğiniz güven köprüsü, en son yaşananlar ne olursa olsun önemlidir. Ayrılık sürecini telefonda, mesajla ya da başkaları aracılığıyla yapamazsınız.


Net olun ve karşısına geçerek kararınızı ve nedenlerinizi açıklayın.


2. Tüm sorularını yanıtlayın.

Severken ayrılmak kolay olmayacak. Birinden ayrılırsanız, muhtemelen soruları olacaktır ve onlara dürüstçe cevap vermeye hazır olmalısınız. 

"Biri sizden ayrılıyorsa ve size bunun nedeni hakkında yeterli geri bildirim vermiyorsa, bu sizi kafanız karışmış, incinmiş ve muhtemelen öfkeli hissetmenize neden olacaktır." 

Bunu ona yaşatmak istemezsiniz... Karşınızdakini incitmeyecek şekilde sorularını yanıtlayın

SEVERKEN AYRILDIKTAN SONRA

SEVERKEN AYRILDIKTAN SONRA

1. İletişim söz konusu olduğunda sınırlarına saygı gösterin.

Ayrılmanın en zor kısmı, en iyi arkadaş ve romantik ortak olmaktan yabancı olmaya geçiş olabilir. 

"Kişiyle iletişim halinde kalmanın, inancınıza bağlı kalmanızı zorlaştırdığını veya diğer kişiye yanlış umut verdiğini düşünüyorsanız, o zaman şu anda iletişimde kalmanın iyi bir fikir olup olmadığını yeniden değerlendirmeniz gereken bir an."

Ve inanın, çoğu durumda iletişim halinde kalmak her iki taraf için de zorlayıcı olacaktır.

2. Destek sistemlerinizi devreye sokun

Tekrar bekar olduğunuzda, muhtemelen ne yapacağınızı bildiğinizden daha fazla zamanınız olacak. Bu, eski arkadaşlarla yeniden bağlantı kurmak veya eski bir hobi veya eğlenceye yeniden alışmak için iyi bir zaman olduğu anlamına gelir.


Severken ayrılmak en zorudur. Arkadaşlarınız, yarım kalmış planlarınızı, gitmediğiniz ertelediğiniz tüm aktiviteleri devreye sokun. Kendinizi oyalayın.


Tüm bunları yaparken, karşı tarafın gözüne sokmamaya da dikkat edin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İdeal gelin olmaya en uygun burçlar