Sevenler ayrı kalmasın: Karantinada ayrı kalınan sevgiliyle arayı sıcak tutmanın 10 yolu

Karantinada sevgililerimizle hepimiz ayrı kaldık. Daha da kalacağız gibi duruyor. Hafta sonu yasakları halihazırda devam ederken, önümüzde bir de 4 günlük yılbaşı yasağı var. Eğer sevgilinizle birlikte yaşamıyorsanız, işiniz zor görünüyor. Peki ayrı kalınan sevgiliyle arayı nasıl sıcak tutacağız? Pek çok çift yan yanayken iyi olmasına rağmen ayrı kaldıkça sinirler geriliyor. Bu durumda ruh halini iyi tutmak önemli. Karantinadan sağ salim çıkmak için 10 tüyoyu anlattık.

18 Aralık 2020, Cuma 17:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 1. Ortak ilgi alanlarınızı kullanın

1. Ortak ilgi alanlarınızı kullanın

Game of Thrones mu izliyorsunuz mesela? Bölümleri beraber izleyin. Bir yandan izlerken, yan yanaymış gibi görüşlerinizi paylaşın. Oscar, Emmy gibi ödül törenlerini takip edip konuşabilirsiniz. Hobiler ve gelenekler insanları birbirine bağlıyor ve eğlenmek için güzel fırsatlar oluşturuyor.

 2. Uzun vadeli hedefler belirleyin

2. Uzun vadeli hedefler belirleyin

Bu özellikle daha taze aşıklar için önemli olsa da, aileler için de önemli. Ortak bir hedefe doğru ilerlemek zamanın daha hızlı geçmesini sağlayacak. Pandemi bittikten sonra çıkacağınız tatili hayal edin. 


  3. Instagram'ı birlikte fotoğrafınızı yükleyin

3. Instagram'ı birlikte fotoğrafınızı yükleyin

Hayatlar artık internette de yaşanıyor. Fotoğraflarınızı paylaşın, altında birlikte şakalaşın, birbirinizin tecrübelerine ortak olun. Gerçek olarak aynı yaşamın içinde bulunmanın yerini hiçbir şey almasa da sosyal medyada aynı hayatı yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızın ilişkiniz hakkındaki olumlu yorumları ve temennileri de sizi ilişkinize dair motive edecek. 

 4. Nostalji yapın

4. Nostalji yapın

"Hatırlıyor musun" gibi cümlelerle başlayan hikayeler genelde muhabbeti güzel yerlere götürüyor. İlk el ele tutuştuğunuz kafe olsun, ilk tanıştığınız okulun koridorları olsun, bu tarz muhabbetler neden bu zorlu mesafelere katlandığınızı bir kez daha size gösterecek.

 5. Beklentiyi düşük tutun

5. Beklentiyi düşük tutun

Herşeyin mükemmel olmasını beklemeyin; çünkü böyle düşünmek çıkacak pürüzleri gözünüzde büyütecek. Sevdiklerinizle aynı yerdeyken nasıl sorunsuz değilseniz, uzak mesafede de bunu beklemeyin. Hem hayat acısıyla tatlısıyla paylaşınca güzel, öyle değil mi?


6. Gündelik konuşmaları es geçmeyin

6. Gündelik konuşmaları es geçmeyin

Yazılı, sesli, görüntülü bu size kalmış. Ama eve dönünce günün nasıl geçti muhabbeti yapmak insanları birbirine yakınlaştırıyor. Ne de olsa yakınlık genelde ufak detaylarda ve ortak tecrübelerde saklı.

 7. Ama abartmayın da

7. Ama abartmayın da

Aşırı yapışkan ve sahiplenici olmak mantıklı bir tutum değil. Günde 12 saat iletişim halinde bulunmak zorunda değilsiniz. Pek çok çift aradaki mesafeyi telafi etmek için daha çok şey yapmaları gerektiğini düşünür. Bu doğru değil, ve işleri daha da kötüleştirebilir. Sevmekten bıkabilirsiniz. Unutmayın yalın olan pek çok zaman daha anlamlıdır. Bu sürekli karşındakine bir şeyler göndermek ile ilgili değil, yaptığınız şey sadece sizi yorduğuyla kalacak. Önemli olan doğru anları yakalamak ve bunları doğru şekilde yönlendirebilmek.

  8. İletişimi renklendirin

8. İletişimi renklendirin

Günaydın ve iyi geceler mesajlarını her gün birbirinize atın- bu bir gereklilik. Daha da önemlisi partnerinizi hayatınıza dahil etmeye çalışın, bu biraz sıkıcı bir iş gibi gözükebilir. Olayları biraz renklendirin, zaman zaman birbirinize fotoğraf, ses kaydı ve videolar gönderin. Ortaya koyduğunuz çaba karşı tarafın kendini daha çok sevilmiş ve bağlanılmış hissetmesini sağlayacak.

 9. Aileyle de iyi vakit geçirilebilir

9. Aileyle de iyi vakit geçirilebilir

Ondan uzak olmanız yapayalnız olmanız gerektiği anlamına gelmiyor, eğer yapayalnız hissetmeyi seçmediyseniz. Hayatınızın, partneriniz etrafında dönmesine izin vermeyin- hala kendinize, ailenize ve arkadaşlarınıza sahipsiniz. Bu ayrılık zamanlarını ailenizle ve arkadaşlarınızla daha çok şey yapmak için kullanın. Baştan sona bir diziyi izleyin. Partnerinize gerek duymadan yapabileceğiniz bolca şey var.

 10. Tokanızı onda bırakın

10. Tokanızı onda bırakın

Hatıralarda güç vardır. Bu, küçük bir kolye, yüzük, anahtarlık, şarkılar ya da videolardan oluşan bir kolaj, ya da bir şişe parfüm olabilir. Günlük yaşantımızda sıklıkla küçük şeylere anlamlar yükleriz, bilerek ya da bilmeyerek. Bu hepimizin yaptığı bir şeydir-anıları fiziksel objelerde saklamak isteriz, böylece hafızamız bizi yanıltırsa bir şeylere bakarak ya da dokunarak bu anıları hatırlayabiliriz. Basit bir nesnenin diğerlerine bir anlam ifade etmezken bir insan için bu kadar değerli olmasının sebebi de budur.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Karantinada dünyaya gelen 19 ünlü bebek