Sevgilimin hayatında başka biri mi var? (29 Ocak 2020)

Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz, POSTA Gazetesi'ne gelen soruları cevapladı.

29 Ocak 2020, Çarşamba 07:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Her aradığımda mutlaka işi var

Her aradığımda mutlaka işi var

Boşanmış bir adamla 5 aydır beraberim. Bana zaman ayırmıyor, hep işini bahane ediyor. Hayatında başkasının olup olmadığını sordum “Kuruntu yapıyorsun” dedi. Her aradığımda işi var. Hafta sonları telefona cevap vermiyor. Ben üsteledim diye ilişkiyi de bitirdi. Bir de benimle evleneceğini sölüyordu. Ne yapmaya çalışıyor? ● SABAH YILDIZI

Evet hayatında biri var. Hatta bir değil, birkaç kadın var. Daha da ötesi hafta sonları telefon açılmadığına göre boşanmamış bile olabilir. Evlenmekten söz etmesinin tek nedeni de seni bir şekilde elde tutmak istemesiydi. Yani kendisi açısından bu sözün hiç önemi yok. Zaten büyük olasılıkla evlenme konusunu başka kadınlara da açmıştır. İlişki bittiği için şanslısınız. Aramayın. Ararsa konuşmayın. İletişimi tamamen kesin.

Aşk her zaman karşılıksız mı olur?

Aşk her zaman karşılıksız mı olur?

Aşkla aram hiç iyi değil. Sürekli karşılıksız aşka düşüyorum. Aşık olduğum kişiye duygularımı itiraf ediyorum, sonra pişman oluyorum. Karşılıksız olarak kimseye aşık olmayacağımı söylüyorum, çünkü sonra çok üzülüyorum. Sonra yine karşılıksız olarak aşık oluyorum. Neden? ● C.Y.

Aşk, bir arayış olarak da adlandırılabilir. Ve aşk bir başkasının karşılık vermesine bağlı değildir. Siz birine aşık olursunuz ama karşılık alamazsınız. Eminim size de aşık olan ama sizden karşılık alamayanlar vardır. Aşk arayışında zaman zaman bunlarla karşılaşırız. Kendimize verdiğimiz sözleri tutmamızın da imkanı yoktur. Yani birine aşık olmamızı engelleyemeyiz. Birine ne zaman aşık olacağımızı belirleyemeyiz. Size söyleyeceğim tek şey aşık olduğunuzu karşı tarafa söylemeden önce onun da duygularından emin olun. Böylece daha az üzülürsünüz.

Neden buluşmak istemiyor?

Neden buluşmak istemiyor?

İş için gittiğim bir etkinlikte bir beyle tanıştım. Sosyal medyadan beni ekledi ve seviyeli mesajlarından etkilendim. Tanışalı 2 hafta oldu ama buluşma konusunu hiç açmadı. Bu sizce tuhaf değil mi? Üstelik ona yeşil ışık da yaktım. Bulamadığı bir kitap vardı, buluşursak getirebileceğimi söyledim. Yoksa ben mi aceleci davranıyorum? ● G.A.

Açıkçası buluşma niyetlisi değil. Bunun üç sebebi olabilir. Seni beğenmemiştir. Ama seninle tanışıp mesajlaştığına göre bunu eleyebiliriz. İkincisi ilişki sorumluluğundan kaçıyor olabilir. Yani senin geçici ilişkiler istemediğini anlamıştır. Üçüncüsü hayatında başka biri olabilir. Bir kaçamak yapmaya niyetlenmiş ama bunu becerememiştir. İyisi mi boşa vakit kaybetme. Çünkü sen yapabileceğini yapmışsın. Demek ki cesareti yok. Cesareti olmayanlarla da aşk yaşanmaz.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Hayatını mahvedecek 10 erkek tipi