Sevgilinin duygularını sömürdüğünü gösteren 7 işaret

Günümüzde sık sık bizi kullanmak isteyen insanlarla karşılaşıyoruz. Duygularımızı manipüle eden insanlar gerek arkadaş ortamında gerekse aşk hayatımızda kaçamadığımız kişiler haline geldi. Hele ki kör kütük aşıksak, partnerimizin bizim duygularımızı sömürdüğünü fark edemeyiz bile. Şimdi sıralayacağım 7 işaret, sevgilinin senin duygularını sömürüp sömürmediği hakkında aydınlanmanı sağlayacak.

22 Aralık 2019, Pazar 11:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Sık sık kendimizi bizi kontrol etmek isteyen veya bizi değiştirmek isteyen insanların arasında buluyoruz. Oysa ki hayatında seni olduğun gibi seven ve sana zorla bir şeyler yaptırmaya çalışmayan insanlara ihtiyacın var. Birine aşık olduğun için veya seni sevdiğini söylediği için onun her istediğini yapmak zorunda değilsin. Bu dünyada başkalarının duygularıyla oynamayı seven çok fazla insan var. Şimdi sıralayacağım 7 işareti partnerinde fark edersen, bunun senin için iyi bir ilişki olup olmadığını düşünmenin vakti gelmiş demektir.

1-Damarına basar

Duygularını kullanan biri, istediğini yaptırmak için seni kızdırmaya ve üzmeye çalışır. Bu onun ,seni istediği şeyi yaptırmaya zorlama taktiğidir. Sırf o konu hakkında konuşmayı bırakmasını istediğin için onun istediğini yaparsın.

2-Moralini bozan şeyler söyler

Bu kişi, güzel şeyler söylemek ve seni yüceltmek yerine, seni üzmeye çalışır. eşiniz her zaman sizi yıkmaya çalışıyor. Güvensizliğiniz hakkında bir şeyler söyler ve seni her zaman kötü hissettirir. Sanki kendi teninde mutlu olmanı istemiyor gibi davranır.

3-Yaptıkları söyledikleriyle asla uyuşmaz

Yapacaklarını söylediği şeyleri yapmak yerine, partneriniz her zaman başka bir şeyler yapıyor. Ona bir şeyleri yaptırmak için hep başında durmanız gerekiyor.

4-Seni izole etmeye çalışır

Partnerin her zaman seni önemseyen insanlardan ve arkadaşlarından uzak tutmaya çalışır. Böylece seni daha fazla kontrol etme şansı bulur. Bu insanlarla ilişkini sınırlandırarak, onları uzak tutar.


5-Hep kurban rolü oynarlar

Bir şey olduğunda, partnerin her zaman onu inciten kişi senmişsin gibi davranır. Yaptığı hatayı kabullenmek yerine, onu bu yola senin ittiğini düşünür. Bu şekilde üstünlüğü kazanmaya ve seni kötü hissettirmeye çalışır.

6-Senin hatanmış gibi davranır

Problemleri birlikte çözmektense, onları sanki sadece senin hatanmış gibi gösterip, senin bir çözüm bulmanı bekler. Herhangi bir anlaşmaya varmak istemez.

7-Kontrol edemediğin her şey için seni suçlar

Partnerin yanlış bir şey yaptığında, o hata mutlaka sana döner. İlişkide ortaya çıkan her sorun için seni suçlar. İş yerinde ikramiye alamazsa, bunun senin suçun olduğunu düşünür.

posta.com.tr

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Çiftler arasındaki 6 telefon sorunu (Telefonunuzu sevgilinize vermemelisiniz)