Sevgiliniz askerdeyken ilişkiyi sürdürmek için 9 öneri

Sevgilisi yanında olanlar için konuşmak kolaydır ama sevgilinizin askerde olması bir aylığına ya da 6 aylığına nefesiniz kesiliyor gibi hissetmenize neden olabilir. Sevgiliniz askere gitmeden önce muhtemelen biraz kafa dinleyeceğinizi, nefes alacağınızı düşündünüz fakat gitmesinin üstünden bir hafta geçtikten sonra işler değişti. Sevgiliniz askerdeyse, akklınızın başkalarına kaymasından korkuyor olabilirsiniz, sevgiliniz askerdeyken birbirinizi özlememekten korkuyor olabilirsiniz. Ama askerliğin en nihayetinde geçici bir dönem olduğunu kendinize hatırlatmakta fayda var. İşte, Sevgiliniz askerdeyken ilişkinin yara almaması için 9 öneri.

08 Mayıs 2020, Cuma 19:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Duygularınızı açık edin

Duygularınızı açık edin

Onu özlediğinizi söylerseniz üzülmesinden korkmayın. Telefonun ucunda eriseniz bitseniz bile onu özlediğinizi ve çok sevdiğinizi söylemekten çekinmeyin. Bu, onun kışladaki en büyük motivasyonu olacak. "Keşke şu an yanımda olsaydın da yağmur yağarken dizi izleseydik" deyin mesela. Unutmayın, aklında sadece döndüğü an sizi öpmek var. 

Ona yemeklerden bahsetmeyin

Ona yemeklerden bahsetmeyin

Ona, sevdiği yemeklerden bahsetmeyin. "Bugün, spagetti yedim, sen de çok seversin. Keşke burada olsaydın" demeyin. Ulaşamayacak, o yemeğe. Muhtemelen söyledikten hemen sonra, kıyamayacak, pişman olacaksınız. Yemek konusunu bir kenara bırakın. 

Spor yapın, fit olun

Spor yapın, fit olun

Yokluğunda sürpriz olması, döndüğünde daha fit bir vücutla karşılaşması için spora başlayın. Kalça ve bel egzersizlerine ağırlık verin. Daha dişi bir vücut görmek onu çok mutlu edecektir. Bunu ona telefonda söyleyin. Geceleri sizi düşünmeden uyuyamayacak. Sizi ilk gördüğünde gözlerinden çıkacak kalpleri düşünerek motive olun ve 20 squat daha yapın. 

Ara sıra hediye yollayın

Ara sıra hediye yollayın

Geride kalan kişi olarak askerdeki sevgilinize çeşitli hediyeler gönderebilirsiniz. Bu pakette sevgilinizin sevdiği yiyecekler, ufak hediyeler, fotoğraflar bulunabilir. Ancak göndereceğiniz şeylere dikkat edin. Zira askeriyeye giren paketler aranır ve uygun bulunmayan şeylere izin verilmez. Mesela ona okuduğunuz kitabı yollayın, üzerine konuşacak 'sizin haricinizde' bir şeyler olsun. 

 Yazmadan ve konuşmadan önce iki kere düşünün

Yazmadan ve konuşmadan önce iki kere düşünün

Mesajlaşırken yanlış anlaşılmaya neden olacak sözlerden kaçının. Zira mesajlaşmada ve hatta telefon görüşmesinde jest ve mimikler aktarılmayacağı için sözel ifadelerin anlamı bir anda dramatik ve trajik bir hal alabilir. Ayrıca bazı durumlarda sinirli ve üzgün olmanız mesajları yanlış okumanıza da neden olabilir. Durduk yere kıskançlık, sinir krizi geçirmeniz iki taraf için de zararlı olur.


Gününüzü detaylı bir şekilde anlatın

Gününüzü detaylı bir şekilde anlatın

Telefonda ya da mesajlaşırken gündelik şeylerden konuşmak, hiç ayrılmamış hissi verir. Yani havadan sudan, yediğiniz yemekten, gün içinde yaptıklarınızdan, ertesi gün yapacaklarınızdan konuşmak birliktelik ve yanındalık hissini pekiştirir. Sürekli “Özledim, seviyorum, canım, aşkım, böceğim, çiçeğim” gibi ifadeler kullanmanız gerekmez yani.

 Kendinize yeni uğraşlar bulun

Kendinize yeni uğraşlar bulun

Askerlik süresince kendinize meşgale bularak bu ayrılık sürecini hafifletebilirsiniz. Günlük tutmak, bulmaca çözmek, yapbozla uğraşmak, film izlemek, kitap okumak gibi şeyler denenebilir. Hatta aynı anda aynı kitabı okumak, sevgilinizin de aynı hikayeyi okuyup neler düşündüğünü tahmin etmeye çalışmak, sonra bu konuyu telefonda konuşmak oldukça eğlenceli olabilir.

Mektup yazın

Mektup yazın

Çok mu demode diye düşünmeyin, mektup yazın. Telefon görüşmesi gibi değildir, söz uçar yazı kalır. Hayatı boyunca saklayabileceği elle tutulur bir şeyi olsun. Belki kulağa komik gelebilir ama rujlu dudaklarınızla öpücük bırakın mektubun sonuna. Kenarını yakmanız kahkahalara boğulmasına neden olabilir. Kahkahasına kulaklarınıza getirsenize. Mektubu getirene binlerce kez teşekkür edecek gülen gözleriyle.

Sorunlarınızı anlatmayı abartmayın

Sorunlarınızı anlatmayı abartmayın

Tamam, orada onun hayatında bir şey olmuyor sizi dinlemek için de zamanı oluyor... Ama bu sizi sonsuza kadar dinleme sabrını göstereceği anlamına gelmiyor. Az ve öz anlatın. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlişkinizin evlilik yolunda ilerlediğinin 9 işareti