Sevgilinize çiçek alırken dikkat! Hangi çiçek ne anlama geliyor?

Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü... Sevgililerin birbirine en çok aldığı şey ise çiçek. Ama çiçek deyip geçmeyin. Her birinin farklı bir anlamı var. Peki hangi çiçek ne anlama geliyor. İşte cevabı...

14 Şubat 2017, Salı 10:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Açelya

Açelya

Bu güzel, sevimli çiçeği gördüğünüzde hemen sevgilinize almak isteyebilirsiniz. Ama sevgilinize ayrılık mesajı vermek istemiyorsanız sakın almayın! Çünkü Açelya 'Gerçek şu ki, her şey bitti' anlamına geliyor.

Kırçıllı Karanfil

Kırçıllı Karanfil

Kırçıllı Karanfil görünüş olarak güzel gözüküyor olabilir ama bu da ayrılık mesajı veren çiçeklerden. Kırçıllı Karanfil 'Bitmek zorunda' anlamına geliyor.

Akasya

Akasya

Sevgilinize Akasya alırken arasına birkaç çeşit çiçek daha eklerseniz, daha sevimli bir görüntü oluşabilir. Çünkü tek başına Akasya biraz garip durabilir. Ama anlamı gayet güzel. Akasya 'Seni çok beğeniyorum' anlamına geliyor.

Kırmızı Lale

Kırmızı Lale

Sevgililer Günü'nde hoşlandığınız kişiye açılmak istiyorsanız Kırmızı Lale yardımınıza koşacaktır. Çünkü 'Aşkımı itiraf etmek isitiyorum' anlamına geliyor.

Ardıç

Ardıç

Sevgilinize Ardıç almanızı pek tavsiye etmiyoruz. Çünkü şekil ve sevimlilik yönünden sevgilinizin pek hoşuna gitmeyebilir. Ama Ardıç alıp aralarına gül serpiştirirseniz çok güzel olabilir. Çünkü Ardıç'ın çok güzel bir anlamı var. Ardıç 'Seni koruyacağım' anlamına geliyor.

Krizantem

Krizantem

Sevgilinize çiçekle kırıldığınızı ya da üzüldüğünüzü iletmek istiyorsanız ona Krizantem alın. Çünkü Krizantem 'Beni hayal kırıklığınan uğrattın' anlamına geliyor.

Orkide

Orkide

Sevgiliye alınacak en özel ve en güzel çiçeklerden biri Orkide. Anlamı ise: 'Çok güzelsin ve özelsin'.

Papatya

Papatya

Masum çiçek papatya... Temiz kalbin simgesi. Sevgilinize papatya aldığınızda ona 'Temiz kalpli sevgilim' demiş oluyorsunuz.

Kırmızı Gül

Kırmızı Gül

En risksiz, anlamı en net olan çiçek. Bilmeyen yoktur ama biz yine de söyleyelim. Kırmızı Gül, Seni çok seviyorum' anlamına geliyor.

Sevgilinize alabileceğiniz çiçekler ve iletebileceğiniz mesajlar bunlardı... Umarız işe yarar. Sevgililer Günü'nüz kutlu olsun! Sevgiyle kalın!

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tunceli'deki doğa harikası Çırtan Şelalesi ilkbaharda bir başka güzel