Sevgilinizle tartışırken yaptığınız 8 muhtemel hata

Şüphesi ki mutlu çiftler de tartışır. Sorunlarıyla yüzleşen çiftlerin birliktelikleri daha uzun oluyor. Ancak mutlu çiftler diğer çiftlere oranla daha farklı tartışıyor. Mutlu çiftler, konulara odaklanmak yerine, çözüm bulabilecekleri şeyler hakkında tartışırlar. Peki partnerimizle tartışırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Şimdi bahsedeceğimiz davranışlardan kaçınarak işe başlayabilirsiniz.

13 Nisan 2021, Salı 16:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- UZAKLAŞTIRICI HAREKETLER YAPMAK

1- UZAKLAŞTIRICI HAREKETLER YAPMAK

Kolları bağlamak, parmakla göstermek, yumrukları sıkmak gibi hareketler, kavganın daha da alevlenmesine neden olabilir. Bunun yerine oturun ve göz teması kurun. Bu davranış onu dinlemeye çalıştığınızın bir göstergesidir.

2- AYNI ANDA BİRDEN FAZLA ŞEY İÇİN TARTIŞMAK

Çoğu çift, tartışma başladığı anda hemen eski defleri de açmaya bayılır. Hal böyle olunca tartıştığınız konunun sayısı bir anda fazlalaşabilir. Sadece elinizdeki konuya odaklanın ve partnerinizin ya da sizin başka konulara girmesine izin vermeyin.

3- SUÇLAMAK

"Her şey senin hatan" cümlesiyle partnerinizi adeta mahkemede yargılıyormuş gibi hissettirirsiniz. Bu şekilde belki kavgayı kazanabilirsiniz ancak ilişkiyi kaybedersiniz. İşler kötüleşemeden önce cümlelerinizi seçerek konuşmaya özen gösterin.

4- SESSİZ KALMAK

4- SESSİZ KALMAK

Sessiz kalmak, partnerinizle hiç iletişim kurmamanız ya da varlığını görmezden gelmeniz demektir. Nedeni ne olursa olsun sessiz kalmamalı ve sağlıklı bir tartışma yapmalısınız. Sessiz kalmak yerine sakinleşmek için zamana ihtiyacınız olduğunu söyleyin.

5- DİNLEMEMEK

Kızgın olduğunuzda karşınızdakini dinlememek isteyebilirsiniz ama bu şekilde sorunları çözmeniz mümkün değil. Onun yerine 5-5-5 yöntemini uygulayabilirsiniz. Yani tartışmanın 5 dakikasında konuşup, 5 dakikasında partnerinizi dinleyip, diğer 5 dakikasında cevap hakkınızı kullanabilirsiniz.

6- YANLIŞ YERDE, YANLIŞ ARAÇLA KAVGA ETMEK

Sosyal medyada, mesajda ya da telefonda tartışmanız oldukça samimiyetsiz olabilir ve sorunları çözmenizi engelleyebilir. Aynı şekilde toplum içinde de kavga etmeniz sorunları daha da büyütmekten öteye geçmez. Tartışmaları doğru yerde ve yüz yüze yapmaya özen gösterin.

7- SAKINCALI KELİMELER KULLANMAK

7- SAKINCALI KELİMELER KULLANMAK

Yoğun bir kavga içinizdeki en kötü yanı ortaya çıkarabilir. Küfür, hakaret ya da sakıncalı cümleler kullanmayın.

8- AÇKEN YA DA YORGUNKEN KAVGA ETMEK

Açlık ve yorgunluk, en küçük sorunların bile büyütülmesine neden olabilir. Araştırmalar açken daha agresif davranışlar sergilediğimizi söylüyor. Peki ne yapacaksınız? Belirli bir sorun yüzünden mi tartıştığınızı yoksa kavga başlatmak isteyen bir durumda mı olduğunuzu değerlendirmek için bir dakikanızı ayırın. Dinlenin, karnınızı doyurun ve sorunu tekrar gözden geçirin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erkekleri heyecanlandırmak için 9 etkili yol