Sevgilisinin evinde erkek çamaşırları görünce...

Sevgilisinin evinde erkek çamaşırları görünce...

Bolu'da hastanede temizlik görevlisi olarak çalışan sevgilisini kafasına odun vurarak öldüren şahıs, hakim karşısına çıktı. Katil zanlısı, sevgilisini başka birisiyle ilişkisini öğrendikten sonra cinnet geçirerek öldürdüğünü söyledi

17 Haziran 2015, Çarşamba 19:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Edinilen bilgiye göre olay, 17 Ocak’ta Kültür Mahallesi’nde meydana geldi.  Bolu’da bir hastanede temizlik görevlisi olarak çalışan Nurten Akbaş, yalnız yaşadığı evinde kanlar içinde bulundu.

Cinayeti işlediği belirlenen 43 yaşındaki Şinasi K.  Mudurnu’daki evinde yakalanarak ifadesinin ardından cezaevine gönderilmişti.

 Kati zanlısı Şinasi K’nın yargılanmasına Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanıldı. 32 yaşındaki Nurten Akbaş ile yaklaşık 2 yıldır ilişkileri olduğunu ve aynı evde beraber yaşadıklarını söyleyen zanlı, “Nurten ile birlikte yaşıyordum. Oturduğu evi ona ben tuttum.

Kamyon şoförü olduğum için sık sık yola gidiyordum. İlişkimizden anne ve babasının haberi yoktu. Ama ablası ve eniştesi biliyordu. Eve geliş gidişlerim esnasında evde erkek kıyafetleri gördüm.

Nereden geldiğini sordum. Hastanede çalışan arkadaşının eşiyle kavga ettiğini, sıkıntıları olduğunu, 2-3 gün geçici olarak kendisinin yanında kalacağını söyledi. Ancak aradan günler geçmesine rağmen kıyafetler evden alınmadı. Sosyal medya üzerinden de aynı kişiyle yazıştığını gördüm. İlişkileri olduğunu böylece öğrendim” dedi.

 "ÇILGINA DÖNDÜM"Şinasi K. ifadesinin devamında, olaydan bir gün önce Nurten Akbaş’ın kendisinin arayarak anne-babası geleceği için kendisinden o gece eve gelmemesini istediğini belirtti. Ertesi gün ise eve çağırdığını söyleyen katil zanlısı, “Hastanedeki sevgilisi S.Y. ile bana komplo kurabileceklerini düşünerek hastanede S.Y.’nin aracının olup olmadığına baktım. Araç oradaydı.

Bunun üzerine Nurten’le yaşadığımız eve gittim. Eve girdiğimde S.Y. onda kalmasına rağmen tek bir yatak açıldığını gördüm. Başka bir yatak olmayınca onunla yatıp yatmadığını sordum. Tartışmaya başladık. O da ‘İstediğimle yatarım. Hatta yattım. İç çamaşırları da kapının arkasında’ dedi.

Baktığımda kapının arkasında erkek iç çamaşırı gördüm. Ona verdiğim yüzüğü çıkarıp fırlattı. Sonra kendimi kaybettim. Sobanın yanındaki odunla Nurten’in başına birkaç defa vurmuşum. Evden çıkıp Mudurnu’da ailemin yanına gittim. Onlara bir şey söylemedim. Ertesi  Sabah polis beni aldı” dedi.

ÖLDÜRÜLEN KADININ ANNESİ TEPKİ GÖSTERDİ

Nurten Akbaşın annesi Makbule Akbaş ise, kızı ile Şinasi K’nın arasında kesinlikle bir ilişki olmadığını iddia etti. Şinasi K’nın ifadesine tepki gösteren Makbule Akbaş, “Kocası değil, karısı değil, ne için yapmış bunu?

Ben her gün kızımın evine gidiyordum. Erkek çamaşırı falan görmedim. Evi de biz tuttuk. Kirasını ben veriyordum. İnternette yazıştıklarını görmüş. Fakat o hesapta bulunan fotoğraf kızıma ait değil” dedi.

Nurten Akbaş’ın avukatı da aralarındaki ilişkiyi reddederek, duygusal ve cinsel ilişki yaşayan bir erkeğin sevdiğinin yanında başka bir erkeğin kalmasına müsaade etmesinin hayatın olağan akışına uygun olmadığını ifade etti.Son olarak duruşma salonunda tanık olarak Nurten Akbaş ile ilişkisi olduğu iddia edilen iş arkadaşı S.Y. çağrıldı. Kömür taşımak için Nurten’in evine gittiğini, üstü kirlendiği için orada duş alıp eşyalarını bıraktığını söyleyen S.Y., hakimin “İlişkiniz var mıydı?” sorusu üzerine “Vardı. 3 buçuk ay kadar sürdü. Babasını Ankara’ya hastaneye götürdüğümüzde aramızda yakınlaşma oldu” dedi.

Olayla ilgili olarak sanık avukatı tarafından 4 kişinin daha tanık olarak adreslerinin tespit edilmesi ve dinlenilmesi, ayrıca otopsi raporunun dosyaya konulması kararlaştırıldı. Duruşma, 30  Temmuz 2015 tarihine ertelenirken, Şinasi K.’nın tutukluluk halinin devam etmesine karar verildi.

İHA
3

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul Atlas Üniversitesi 80 öğretim üyesi alıyor