Sevgiliyle birlikte yapıldığında 'daha çekilir' olan 10 sıkıcı iş

Bazı şeyleri birlikte yapmak çok güzel. Hele çift olarak yapınca bir başka güzel. Ancak bir de yapmayı hiç sevmediklerimiz var. Diyet yapmak gibi, yürüyüş gibi, temizlik gibi... İşte bunlar, sevgiliyle yapıldığında çok daha 'çekilir' hale geliyor. Siz bunları henüz keşfetmediyseniz biz sizin için listeledik. Üstelik bir sonraki buluşmada ne yapacağınızı düşünmeye de gerek kalmadı.

02 Aralık 2020, Çarşamba 15:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. 'Pazartesiden itibaren ekmeğe son veriyoruz'

1. 'Pazartesiden itibaren ekmeğe son veriyoruz'

Kim sever diyet yapmayı? Sağlıklı beslenmek evet bir alışkanlık haline gelebilir ancak diyet yapmak dönemseldir. Genelde çiftler, ilişkiye başladıklarında birbirlerinin beslenme alışkanlıklarından etkilenir. Hatta doğru bir ifadeyle yanlış beslenen taraf sağlıklı besleneni kendi tarafına çeker. Yani beslenme alışkanlıkları bulaşıcıdır. Bu nedenle diyet yapmaya birlikte karar verirseniz, hem diyet işkenceye dönüşmez hem de daha verimli hale gelir. Düşünsenize, siz salatanızı yerken onun hamburgerinden koca bir ısırık aldığını?

2. 'Sen süpürüyorsun ben siliyorum'

2. 'Sen süpürüyorsun ben siliyorum'

'Kim sever' diyeceğimiz bir etkinlik daha, temizlik yapmak. Ev arkadaşıyla temizlik yapmak bile zordur. 'Burası olmamış' dediğinde alınmacalar gücenmeler olur. Ama sevgiliyi istediğin kadar zorlayabilir, temizlik yaparken dans edebilir, 'burası olmamış, yeniden süpür' diyebilirsiniz. Üstelik ayrı evlerde yaşıyorsanız, aynı evde yaşayacağınız günlere hazırlık yapmış olursunuz. 

3. Yemek yapmak

3. Yemek yapmak

Öyle bir şey yok, yemek yapma işi genelde bir mecburiyettir. Eğer mutfağa ayaklarınızı sürüyerek gidiyorsanız sevgilinizi de bu işe dahil etmenin zamanı geldi. Yok öyle 'armut piş, ağzıma düş'. İnternetten güzel bir tarif bulun, malzemem alışverişine çıkın, mutfağa girin, müziği açın ve iş bölümüne başlayın. Görün nasıl nasıl tatlı gelecek o yemek.

 4. Spor yapmak

4. Spor yapmak

Tek başına kös kös koşmakla sevgiliyle güle oynaya koşmak bir olur mu hiç? Koşuya çıkarken giydiklerinize bile daha çok özeneceksiniz. O neredeyse pijamayla koşan sen, bir bakmışsın gardrobundaki en güzel eşofmanını arıyorsun. Hem biraz rekabet, ikinize de iyi gelir.

 5. Kitap okumak

5. Kitap okumak

Kitap okuma fikri, eline kitabı alıp berjere oturana kadar güzel. Yaz günlerinde kış gelse de yağmurlu bir günde kitap okusam hayali kurarız ama Netflix'in başından da kalkamayız. Aynı kitabı okuyun ve üzerine tartışın. İkinci kitabı okumayı iple çekeceksiniz. 

6. Home office çalışmak

6. Home office çalışmak

Kimilerimiz karantina günlerini sevgilisiyle geçirebildi, kimilerimiz ise geçiremedi. Ama inanın, sevgiliyle yan yana çalışmak büyük bir motivasyon kaynağı. Aralarda ufak öpücükler, kahveyi kim yapacak kavgaları, kapı çaldı kim açacak tartışmaları. Bunlar o kadar tatlı ki. 

7. Duş almak

7. Duş almak

Haydi orada! Duş almaya ara ara hepimiz üşeniriz. 'Duş almam lazım ama canım hiç istemiyor! cümlesini hiç kurmadınız mı? Böyle anlarda banyoya gidip sizi duşakabine davet eden bir sevgili ertesi gününüzün kurtarıcısı olur. 

8. Aile ziyaretleri

8. Aile ziyaretleri

Aile ziyaretlerine sürünerek gideriz bunu bir kabul edin artık. Ama sevgiliyle gidildiğinde dönüş yolunda konuşulacak, dalgası geçilecek pek çok konunuz vardır artık. Eğer anne evine gidesiniz yoksa, bir de sevgilinizi davet etmeyi deneyin.


9. Köpeği tuvalete çıkarmak

9. Köpeği tuvalete çıkarmak

Günün en keyifli saati, dinlenmek için kanepeye uzanmışsın, alarm çalar. Köpeğin kaka saati! Köpekle gidip sadece onun tuvalet ihtiyacını karşılayacağına sevgilini de peşinden sürükle ve tuvalet turunu tatlı bir koşuya dönüştür.

10. Maske yapmak

10. Maske yapmak

O maskeler alınıyor, banyo dolabında bekliyor da bekliyor. Sevgilinizle maskenizi yapın, birkaç poz selfie çekmeyi de ihmal etmeyin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz soruları cevaplıyor (2 Aralık 2020)