Sevgiliyle tatile giderken dikkat edilecek 9 detay

Sevgiliyle tatile gitmek, ergenlik dönemlerindeki en büyük hayallerimizden biriydi. Biraz büyüyünce sevgiliyle tatile gitmek için aileye söylenen yalanlar boyumuzu aştı. Sevgiliyi tatilde tanımak ise bir gerçek. Boşuna dememişler, bir insanı ancak yolda ve tatilde tanıyabilirsin diye. Sevgiliyle tatile nereye gidilir diye araştırmadan önce, dikkat edilecek detaylara bir göz atmakta yarar var. Sevgiliyle tatile çıkmak pek çok ilişkinin dönüm noktası olabilir

05 Ağustos 2020, Çarşamba 13:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Onu ne kadar iyi tanıyorsunuz?

Onu ne kadar iyi tanıyorsunuz?

Şunu unutmayın; bir tatil sizi hiç olmadığınız kadar yakınlaştırabilir de, uzaklaştırabilir de…. Birlikte unutulmaz hatıralara eşlik edeceğiniz kişi; aynı zamanda 2 haftalık tatilinizin bitmesi için gün sayma nedeninize dönüşebilir. Bu yüzden özellikle ilk seyahatiniz ise; partnerinizi iyi tanıdığınızdan emin olun; sonrasında ise ikinizin de keyif alacağı bir rota seçin. Tanıdığınız yerlerde sürekli yanyanayken zorlu görünmeyen şeyler; bilmediğiniz ve keyif almadığınız bir yerde işkenceye dönüşebilir. 

Bütçe kısmını konuşun

Bütçe kısmını konuşun

Hiçbir şey para problemleri kadar tatilinizi mahvedemez. Bu yüzden evden ayrılmadan önce ortak bir miktar belirleyin. Bu miktarı hayat tarzınızla uyuştuğuna emin olun. Bütçede kısıtlamalar Barcelona’da gürültülü bir odada kalmak ile; Bali’de okyanus manzaralı bir oda tutmak arasındaki farkı net bir şekilde hissetmenize neden olabilir. Ama şuna inanın ki; bütçe planınıza uygun ilerlediğinizde tatilinizdeki olası problemlerin çoğunu çözmüş olacaksınız. Kim bilir, tatil mekanınızdan ayrılmadan önce kendinizi şımartacak sürprizler bile yapabilirsiniz. 

Yeni arkadaşlar edinin

Yeni arkadaşlar edinin

İlişkiniz kadar samimi olursa olsun; yeni insanlarla tanışmaktan korkmayın. Yeni arkadaşlıklar edinmek için çaba sarf etmek hem sizi yeni deneyimlere açacak hem de farklı karakterlerinizi tanıma açısından iyi olacaktır. Ayrıca farklı arkadaşlıklar demek, farklı kültürleri öğrenmek de demektir. 

İlk tatili kısa tutun

İlk tatili kısa tutun

1 haftalık ya da 10 günlük uzun bir tatil yerine neden önce hafta sonunu değerlendirerek kısa bir deneme yapmayasınız.Basit düşünün Paris'te güzel bir otel tercih edebilirsiniz. Böylece hem yeni bir yer keşfeder hem de sevdiğinizle 24 saat bir arada olmak nasıl test etmiş olursunuz. Durum çok vahim değilse 2 gün su gibi akıp geçer hatta bir sonraki tatil için fikir verir.

İkinizin de ilgisini çekecek bir seçim olsun

İkinizin de ilgisini çekecek bir seçim olsun

Birinizin organizasyonu üstlenmesi güzel tabi ki ama bunu yaparken karşınızdakinin düşüncelerini de dikkate almalısınız. Siz Roma'ya gitme hayali kurarken sevgiliniz belki 3 defa gitmişti ve güzel anıları olmayabilir. Ya da bu biz sürpriz tatil hediyesi olacaksa ve ona soramıyorsanız, sevgilinizin de gitmek isteyebileceği bir yer araştırın. Arkadaşlarına sorabilirsiniz.

Eğlence anlayışınız uyumlu mu?

Eğlence anlayışınız uyumlu mu?

Siz tam bir parti kızısınız. Müziksiz yaşayamıyor, dans etmeden duramıyorsunuz. Ayrıca ‘yaz gecesi ateşi’ diye de bir şey var. Yani normalde siz o kadar gece hayatını sevmiyorsunuzdur da, tatile gidince yaz akşamlarının tadını çıkarmak istiyorsunuzdur. Bunu sevgilinizle yapmayacaksınız da kimle yapacaksınız? Ama işte, sevgiliniz, kulüplerde çalınan müzikleri ‘komik’ buluyor; elinde içki, dans ettiğini sanarak salınan insanlar ona fazla ‘aptal’ geliyor olabilir. Onu bu konuda zorlamayın; çünkü bir köşede oturup “hadi gidelim bu berbat yerden” bakışıyla sizin de keyfinizi kaçırabilir. Ayrıca, herkes aynı şekilde eğlenmek zorunda değil. siz de bırakın bu inadı! Birlikte güzel vakit geçirebileceğiniz başka bir yol olmalı, değil mi?

Suçlayıcı olmayın

Suçlayıcı olmayın

İşler yanlış kötü gittiğinde ya da biriniz yanlış bir şey yaptığınızda (örneğin önemli bir şeyin kaybolması ya da çalınması) hatamızı kabullenmek yerine çoğunlukla yanımızdakini suçlarız. Böyle zamanlarda suçlayıcı ya da eleştirel olmak yerine soruna nasıl çözüm bulabileceğinize odaklanın. Sevgilinizi suçlamak ya da ona kızmak hiçbir şeyi daha iyi hale getirmez aksine ilişkinize dönüşü olmayan hasarlar verir. Takım olduğunuzu düşünerek hareket edin. O hata yaptıysa siz de kusursuz sayılmazsınız.

İçkiyi fazla kaçırmayın

İçkiyi fazla kaçırmayın

Tatilinizin her akşamı içmek zorunda değilsiniz. Ayrıca daha önce tatmadığınız içkileri denerken dikkatli olun. İçkiyi fazla kaçırırsanız ertesi gününüz kötü geçebilir. Geç kalkıp günü kaçırırsınız, yorgun ve bitkin hissedersiniz, berbat görünmeniz de cabası!


Ekip olun

Ekip olun

Tamam belki bunu dememiş olabilirsiniz ama bir ilişki içinde olmanız ve birlikte tatil yapmayı seçmeniz; harika bir tatil ekibi haline geldiğinizi gösterir. Partneriniz pazarlıkta, siz yabancı dilde başarılı olabilirsiniz. İşte bu noktada birbirinizin güçlü yönlerini kullanmanız gerekiyor. Bu takım çalışması ruhu seyahatin sorunsuz işlemesini sağlayacak ve anılarınızı daha kolay hatırlamanıza yardımcı olacak.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlişkide acil bırakılması gereken 10 davranış