Sevimli dostlarımız da tehlikede! Corona virüse yakalanan kedi uyutuldu

ABD'de corona virüse yakalanan 16 yaşındaki bir kediyi sahipleri uyutmak zorunda kaldı. Yetkililer yaptıkları açıklamada kedinin solunum sıkıntısı çektiğini, bu nedenle uyutulduğunu söyledi.

21 Ekim 2020, Çarşamba 16:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Pensilvanya'da 16 yaşındaki bir kedi, corona virüs kaptığı ve bu yüzden solunum sıkıntısı çektiği için uyutuldu. Yetkililer, evcil hayvanın eyaletteki ilk kedi Covid-19 vakası olduğunu belirtti. Açıklamada şunlar söylendi:

Yaşadığı evde birden fazla kişinin Covid-19 olduğu söz konusu kedide ekim ayı başında solumun problemi rapor edilmişti. Nefes almakta zorlandığı için, maalesef, insani bir şekilde uyutuldu.

ABD'de, temmuz ayında da Covid-19 olduğu tespit edilen Buddy adlı köpek, benzer bir şekilde uyutulmuştu.

Corona virüsü kapan hayvanların hayatlarına son verilmesi daha sık duyulur olur. Geçen mayıs ayında İspanya'da bir kedi, Covid-19 olduğu için uyutularak yaşamına son verilmişti.

Minik dostlarımız da büyük risk altında

Minik dostlarımız da büyük risk altında

Veterinerler, salgından dolayı daha fazla evden vakit geçirdiğimizden minik dostların da büyük risk altında olduğu konusunda uyarıyor.

Hayvanlarla ilgili önlemlerin insanlar arasındakilerle aynı olduğunu söyleyen uzmanlar, "Evcil dostlarınızla temastan kaçının, kendinizi izole ettiğiniz dönemlerde hayvanınızla ilgilenecek birilerini bulun" diyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ülkece kedileri seviyoruz! Türkiye'deki kedi sahiplerinin sayısı belli oldu