Seyahat için hiçbir zaman geç değil! Gezgin nine ardında bir efsane bıraktı

Seyahat etmenin doğru zamanı var mı? Bizce yok :) 2019 yılında yani 91 yaşındayken hayata gözlerini yuman Rus nine Elena Erkhova da bunun en büyük kanıtıydı. Elena ninemizin gitmediği yer, görmediği şehir kalmadı. Facebook hesabından da gezdiği yerlerin fotoğrafını paylaşan nine, ardından bir efsane bıraktı.

21 Şubat 2021, Pazar 11:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

91 yaşına kadar tek başına dünyayı dolaşan Rus nine Elena, Facebook hesabından gittiği yerleri, gördüğü insanları, yaptığı aktiviteleri paylaşarak adeta bir efsaneye dönüştü. Elena nine bize yaşın önemli olmadığını, gezgin bir ruhu olanı kimsenin durduramayacağını öğretti.

Elena, 2019'da hayata gözlerini yumsa da, sosyal medyadaki ünü hala devam ediyor. Facebook sayfasında Elena ninenin gezilerini görmek mümkün.

Elena, gittiği yerlerin yerel geleneklerine uymayı seviyordu. O bir maceraperestti. Moğolistan'da rafting yaptı, Almanya'da motosiklete bindi, İsrail'de deveye bindi ve Tayland'da parti yaptı.

Elena, gençken seyahat etmeye yetecek parayı bulamamıştı ve Soyvet Rusya döneminde de seyahat kısıtlamaları vardı. Sovyetler Birliği dağılsa bile Elena, yurt dışına bir türlü çıkamamıştı. Ancak 70'li yıllarda, yani Elena 40 yaşındayken, bazı bölgeler seyahate açıldı ve Elena Prag, Polonya ve Doğu Almanya'ya gitti.

83 yaşına geldiğinde ise, artık dünyayı gezmek için yeterli parasının olduğunu fark etti. Tek başına dünyayı gezmeye başlayan Elena, yolda birçok arkadaş edindi. Hepsi de ona yardım etmek isteyen insanlardı.

Elena bir röportajında şöyle diyor:

Yurt dışındayken arkadaş edinmek kolay. Çoğu insan yaşımı ve seyahat kabiliyetimi merak ediyordu ve yardım etmek istiyordu. Bana her yeri ve her şeyi gösterdiler. Denize ve restoranlara gitmeme yardım ettiler.

Elena nine, bu dünyadan göçse de maceraperest ruhuyla hem gençlere hem de yaşlılara ilham kaynağı olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Doğaseverlere özel kış rotası: Küre Dağları